Dosta

Ogólne pytania dotyczące systemu
bastard-ban
Posty: 12
Rejestracja: 16 lutego 2015, 09:18

Dostałem bana

Post autor: bastard-ban »

Witam

Po ok miesiąca, może dwóch próbowałem się zalogować na koncie bastard. Ku mojemu pojawił się komunikat:

You have been banned for the following reason:
spamer
Date the ban will be lifted: Nigdy

Nie rozumiem dlaczego zostałem zbanowany. Nie dostałem żadnego ostrzeżenia i nigdy nie dawałem powodów, aby dostać bana. Kontaktowałem się przez forum oraz na adres b@radziszewski.com lecz nikt mi nie odpowiedział dlaczego dostałem bana. Może teraz zobaczy to jakiś administrator, który odpowie na to pytanie.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Zakładam, że mogło chodzić o wklejenie reklamy myjni pingwin. Ale to nie ja cię zbanowałem, więc tylko zgaduję.
bastard-ban
Posty: 12
Rejestracja: 16 lutego 2015, 09:18

Post autor: bastard-ban »

I za to miałby być ban?? Nie jestem właścicielem, współwłaścicielem, pracownikiem, udziałowcem. Zamieściłem link, bo na ich stronie umieścili tuxa.

Chyba że chodzi, o to iż w stopce miałem linka do swojej strony. Ale można dać ostrzeżenie, "Chłopie wywal linka bo dostaniesz bana". Można?? Jak się chce to można.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

W takim razie w jakim celu wkleiłeś link? "Bo na ich stronie umieścili tuxa?" Śmieszne tłumaczenie.
Gdyby nie chodziło o jakiekolwiek korzyści to tego linku byś nie umieścił. I nie ważne że TY nie jesteś, ale jest wujek,ciotka,kuzyn kolega .. itp.Każdy z nich może być może być właścicielem i dla ich korzyści wlejasz link. Żadne tłumaczenie. TY umieściłeś link i TY za niego odpowiadasz. Zapamiętaj: "Nic nie dzieje się bez przyczyny".
bastard-ban pisze:I
Chyba że chodzi, o to iż w stopce miałem linka do swojej strony. Ale można dać ostrzeżenie, "Chłopie wywal linka bo dostaniesz bana". Można?? Jak się chce to można.
Nie można. Bo to taki agent wywali linka na chwile, a na drugi dzień go przywróci. A TY nie jesteś jedyny. Bo podających linki były setki. A nikt z administracji nie będzie siedział i kontrolował każdego czy nie ma linka/ czy nie wstawił innego linka.


Forum służy do czegoś innego niż linkownia. Takich jak TY były setki... Każdy pisał parę postów o niczym ważnym i wklejał link ( reklamujący coś). I też dany user nie był "właścicielem, współwłaścicielem, pracownikiem, udziałowcem" . Reklamował tylko jakąś strone -> krótko mówiąc pozycjonował ja w wyszukiwarkach.


A gdy Yampress "dorwał sie do stołka administratora" to ukrócił ten proces. Poblokował wszystkie możliwości reklamowania czegokolwiek, zbanował wszystkich spamerów-seo. Teraz na forum są tylko ludzie, którzy potrzebują pomocy i Ci od których tą pomoc uzyskują, bo taka jest idea tego forum.
Administracja dopuszcza posiadanie swojej strony (oczywiście o tematyce linuxowej), która nie jest stroną komercyjną (nie zarabia). No i musisz posiadać 50 postów na forum. I to nie w tematach muzyka/filmy/dowcip i tym podobne, a i udzielasz się konkretnie (posiadasz wiedzę w którą potrafisz przekazać i pomagać na forum).

Ot taki nowy porządek świata. Bo forum było składowiskiem spamu więc ukróciłem ten proceder do 0. I tak będzie do końca świata i jeden dzień dłużej:
NIE DLA SPAMERÓW

Także myśle, że temat został wyczerpany.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3519
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Ja wtrącę swoje trzy grosze, nie chcę być stronniczy ale lubię sytuacje jasne i tu nie ma wątpliwości, kolega naruszył punkt regulaminu.
6) W postach nie można umieszczać różnego rodzaju reklam, czy linków do własnych stron (nie związanych z Linuksem i Open Source) bez wcześniejszego uzgodnienia z administratorem forum.
Chciałbym jednak zacytować również punkt:
9) Postanowienia niniejszego regulaminu należy przestrzegać, a użytkownicy nagminnie łamiący regulamin zostaną blokowani na określony lub nieokreślony czas.
Jeżeli był to jednorazowy wybryk tego użytkownika to rozwiązanie w postaci bana permanentnego było w mojej ocenie zbyt surowe.
bastard-ban
Posty: 12
Rejestracja: 16 lutego 2015, 09:18

Post autor: bastard-ban »

Gdyby nie chodziło o jakiekolwiek korzyści to tego linku byś nie umieścił. I nie ważne że TY nie jesteś, ale jest wujek,ciotka,kuzyn kolega
Oj mylisz się. Nie mierz wszystkich jedną miarą.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Bana by nie dostał, gdyby miał trochę dorobku postowego. Jakbyśmy każdemu nowemu użytkownikowi wysyłali najpierw upomnienie, to zalałaby nas fala spamu. Naprawdę wierz mi.

Masz przykład:
Użytkownik : asalspammer
Post nic nie wnoszący do tematu,zerowy dorobek usera.
? Czy to kwestia tego, że ten dysk 70-417 docelowy jest mniejszy niż źródło i jak skopiowałem mu rozkład partycji to zgłupiał?
Jak widzisz bezcelowym jest wysyłanie upomnienia. Tak jak napisał wcześniej Yampress, na pewne rzeczy trzeba zasłużyć.
bastard-ban
Posty: 12
Rejestracja: 16 lutego 2015, 09:18

Post autor: bastard-ban »

Czyli idziecie na łatwiznę. Kara powinna byś adekwatna do przewinienia. Jedna reklama (jak sądzicie) i jestem spamerem, jeden mandat za przekroczenie prędkości i jestem piratem drogowym?? To kim jest tzw FROG czy jak mu tam?? Wiem, że drugorzędną sprawą jest czy zamieściłem w celu reklamy czy nie. Zastanówcie się jakbyście się czuli gdyby za jeden błąd wyrzucali was z pracy, zamykali w więzieniu. Ba, dopiero na bezrobociu i/lub więzieniu dowiedzielibyście się za co.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Nie idziemy na łatwiznę. Takich jak ty są dziesiątki. 99% to spamerzy. Nikt z nas nie pobiera pieniędzy za administracje. Szanuj więc nasz czas, oraz innych użytkowników. Na pewno nie chcesz przeglądać swoich wątków wśród kupy i reklam i nic nie wnoszących postów.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Forum nie jest miejscem do reklamowania czegokolwiek! I tak zostanie na zawsze. Spamerzy wykorzystują forum nie do dzielenia się wiedzą/uczenia się na nim ale tylko dla reklamy. Więc takie "osobniki" nie są potrzebne na forum. Osiągają korzyści dzięki forum , nie dając w zamian nic forum poza zaśmiecaniem treści.


Na forum jest zarejestrowanych 42 tys osób. Nie będziemy sprawdzali co jakiś czas każdego z nich. Ten który na początku wykazuje "skłonności spamerskie" od razu jest banowany. Dzięki temu od razu eliminuje się niepowołane osoby. My oprócz pilonowania porządku dajemy userom cenne rady jak rozwiązać dany problem i nie chcemy dodatkowo cały czas użerać się jeszcze ze spamerami i co chwile patrzeć czy poprawił swoje zachowanie czy nie.

Spamerzy dostają pieniądze za pozycjonowanie stron/ reklam, My tu na forum pełnimy funkcje nieodpłatnie


bastard-ban albo się godzisz zasadom panującym na forum albo nie. Godzisz się zostajesz, nie godzisz się pożegnamy. I nie masz nic tutaj do gadania. A tym bardziej do ustanawiania nowych zasad, jeszcze takich, które będą ustawione pod twoje widzi mi się. Grupa nie będzie się podporządkowywać jednostce.
"A ja bym chciał gwiazdke z nieba i jeszcze ..."

A TY co zrobiłeś dla forum? Wstawiłeś link reklamujący?
Zablokowany