uruchamianie programow jak root pod KDE

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

uruchamianie programow jak root pod KDE

Post autor: zimzum »

Hey,

wlasnie upgradeowalem KDE i teraz nie moge uruchomic synaptica jako zwykly user. Kde prosi o haslo roota, ale i tak nie pozwala w ten sposob uzywac tego typu programow (odrzuca haslo mimo ze jest poprawne). Udalo mi sie zmusic kdm do tego, zebym mogl logowac sie jako root, ale nie o to chodzi. Wiem tez, ze problem ten mozna rozwiazac za pomoca komendy xhost (przejrzalem FAQ). Wciaz nie moge poradzic sobie z tym, zeby KDE nie odrzucalo hasla. Byc moze edycja pliku SecurityPolicy wczesniej pomagala, ale ja tego pliku nie mam.

Moze wiecie jak sobie z tym poradzic?

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Może spróbuj pokombinować z sudo.


Pozdrawiam!
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Mi udalo sie obejsc ten problem (xhosts + badz logowanie jako root do KDE), ale to nie jest najlepsze rozwiazanie.

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

zimzum pisze:Mi udalo sie obejsc ten problem (xhosts + badz logowanie jako root do KDE), ale to nie jest najlepsze rozwiazanie.
No skoro to co podałeś nie odpowiada Ci to tak jak mówiłem skorzystaj z sudo.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
suncez
Posty: 32
Rejestracja: 03 lipca 2006, 21:52
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: suncez »

Spokojnie, to tylko błąd w pakiecie kde, proponuję poczekać na nowszą wersję, a tymczasem z konsoli
xhost +
su
synaptic
W wersji kde z unstable już nie ma kłopotu.
Możliwe też, że nie tyle jest to błąd ale poprostu niezgodność wersji - nie wszystkie pakiety kde są aktualnie do zaktualizowania.
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

suncez pisze:Spokojnie, to tylko błąd w pakiecie kde, proponuję poczekać na nowszą wersję
Dzieki. Juz myslalem, ze to nowa polityka KDE. Najbardziej to jest lipne, gdy chcesz uruchomic program, ktorego nazwy nie idzie zapamietac (KDE jest nafaszerowane takimi) i uruchamianie go z konsoli to niezbyt przyjemnie doswiadczenie. A moze mozna wrocic do poprzedniej wersji KDE? Dosc mam juz 'nowosci'.

Kaka', podziwiam Twoją cierpliwość i upór w odpowiadaniu na moje upierdliwe posty. Jeszcze troche i zostane najwieksza maruda na tym forum ;-)

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dzieki. Juz myslalem, ze to nowa polityka KDE. Najbardziej to jest lipne, gdy chcesz uruchomic program, ktorego nazwy nie idzie zapamietac (KDE jest nafaszerowane takimi) i uruchamianie go z konsoli to niezbyt przyjemnie doswiadczenie. A moze mozna wrocic do poprzedniej wersji KDE? Dosc mam juz 'nowosci'.
Jaką masz teraz wersję KDE?
zimzum pisze:Kaka', podziwiam Twoją cierpliwość i upór w odpowiadaniu na moje upierdliwe posty. Jeszcze troche i zostane najwieksza maruda na tym forum
zimzum, grunt to luz 8-)


Pozdrawiam!
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Kaka' pisze: Jaką masz teraz wersję KDE?
Niestety najnowsza (3.5.5).
Kaka' pisze: grunt to luz 8-)
Ja jestem wyluzowany 8-)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

zimzum pisze:Niestety najnowsza (3.5.5).
No jeżeli chcesz wrócić do poprzednich wersji to ja nie widzę innego rozwiązania niż odinstalowanie KDE i zainstalowanie starszej wersji. Ja jednak na twoim miejscu nie robiłbym tego. Lepiej już się trochę "pomęczyć" i poczekać na poprawkę/nową wersję/cud :)
zimzum pisze:Ja jestem wyluzowany
No to luz 8-)


Pozdrawiam!
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=135645

I wszystko jasne.

Mam nadzieje, ze nie bede musial przeskoczyc na KDE 4.0, bo nie lubie duzych zmian. Poki co ostrzegam przed upgradem ;)
ODPOWIEDZ