postfix/Dovecot/squirrelmail nie odbiera poczty

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
LordSzagi
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2014, 12:44

postfix/Dovecot/squirrelmail nie odbiera poczty

Post autor: LordSzagi »

Witam.

Jestem bardzo świeży jeżeli chodzi o linuxa i zabawę z serwerem VPS.


Niedawno zakupiłem serwer VPS OpenVZ na http://www.mintshost.pl oraz domenę na biznes-host.
Mam problem z pocztą, zainstalowałem postfixa, devecota oraz squirrelmaila. Poczta wychodząca jest normalnie prawidłowo dostarczana natomiast poczta przychodząca nie dociera do mnie (skrzynka w squirrelmailu jest pusta) próbowałem też poprzez Outlooka i tak samo.

Bardzo prosiłbym o jakąś pomoc. Wiem że poprosicie o logi. I tu kolejna prośba. Chętnie wkleje logi ale czy ktoś mógłby mi napisać skąd je wziąść? :)
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Dzień dobry.
Masa nauki przed tobą, poczta to chyba jedna z najbardziej skomplikowanych usług. Ale po kolei najważniejsze logi wszystko masz w /var/log . Dla poczty będzie to plik /var/log/mail.log
robisz
tail -f /var/log/mail.log
i wysyłasz sobie pocztę jak nic się tam nie będzie pojawiać to masz problem z DNS i poczta w ogóle do ciebie nie dociera.
Jeśli jednak coś się tam pojawi to czytasz sobie w czym problem jak nie wiesz co dany błąd oznacza wklejasz w google i znajdujesz rozwiązanie.
Poczytaj sobie jeszcze o open relay ważne żeby twój serwer nim nie był.
Pozdrawiam.
LordSzagi
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2014, 12:44

Post autor: LordSzagi »

EDIT: rozumiem że gdy wysyłam maila w logach powinno się coś pojawić? Więc nic takiego się nie dzieje;/

A czy dovecot powinien być jakoś połączony z bazą MySQL? W phpmyadmin nie widzę żadnej bazy która wskazywałaby na takie połączenie.
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Tak w momencie odbierania / wysyłania wiadomości w logach powinno się coś pojawiać, jeśli postfix korzysta z kont wirtualnych w mssql to i dovecot powinien z takiej bazy korzystać. W mysql nie ma być żadnego połączenia tam ma być po prostu baza danych dla postfixa a dovecot ma z niej skorzystać i tyle. No i jedna rada jak stawiasz serwer pocztowy nie wysyłaj wiadomości za pomocą programu pocztowego, do testów należy użyć telnetu dzięki temu widzisz co się dokładnie dzieje.
LordSzagi
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2014, 12:44

Post autor: LordSzagi »

Tutaj jest screen z ustawień mojej domeny: https://www.dropbox.com/s/849qt6tbvy2hw ... 8.png?dl=0 Czy ktoś mógłby spojrzeć i powiedzieć czy wszystko jest w miarę dobrze?

Doradcy z hostingu poradzili mi przeinstalować cały VPS od nowa;/ co nie bardzo mi się widzi.. potrzeba mi tylko odbierać jakoś maile aby móc ubiegać się o TS Non-Profit licence..;p
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

DNS są ok.
Jak dla mnie problem leży w samej konfiguracji dovecota.
1. Powiedz jak instalowałeś dovecota, jakie paczki zainstalowałeś. Gdzie masz bazę userów ( ldap,sql)
2. Pokaż jego konfig.
3. log z odbioru maila ( /var/log/mail.log).
LordSzagi
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2014, 12:44

Post autor: LordSzagi »

Przysiadłem dzisiaj i wszystko zadziałało :) ciężko mi powiedzieć co było błędem bo przeleciałem ponownie właśnie całą konfiguracje dovecota :)

Temat do zamknięcia :)
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Proszę oznaczyć temat jako rozwiązany zgodnie z regulaminem forum.
ODPOWIEDZ