Komputer do domu do 2000 z

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Stan_Turrent
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2014, 20:54

Komputer do domu do 2000 zł

Post autor: Stan_Turrent »

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie kupić nowy komputer do domu, jednak żeby nie był za drogi - maksymalnie do 2000 zł. Zależy mi na tym, żeby był to gotowy zestaw, nie chcę się bawić w żadne składanie i chcę mieć gwarancję na całość sprzętu, a nie tylko na poszczególne podzespoły.

Możecie mi coś dobrego polecić w tej cenie. Komputer będzie używany głównie do typowych zadań domowych, jak praca z Officem, przeglądanie Internetu i oglądanie filmów. Grać w gry raczej nie będę, a jak już to w jakieś mniej wymagające. W oko wpadł mi między innymi Asus CM6730-PL005S. Jest polecany chociażby tutaj http://www.szukamrecenzji.pl/artykul/ra ... ch-pc.html

Myślicie, że jest on wart uwagi?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Jak na stacjonarny PC w tej cenie to szału nie ma, chociaż dla Twoich potrzeb w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

Jak chcesz za kilka miesięcy wymieniać komputer to nawet okej. Najlepiej będzie jak poprosisz kogoś kto się zna, aby złożył Ci komputer np na morele.net o ilę się nie myle każda część ma gwarancje na 3 lata(po wpisaniu jakiegoś tam kodu złożą Ci komputer i wysyłka będzie za 1zł).
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Stan_Turrent pisze:Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie kupić nowy komputer do domu, jednak żeby nie był za drogi - maksymalnie do 2000 zł. Zależy mi na tym, żeby był to gotowy zestaw, nie chcę się bawić w żadne składanie i chcę mieć gwarancję na całość sprzętu, a nie tylko na poszczególne podzespoły.
I to jest błąd, że nie chcesz sam się za to wziąć - kupując gotowca (markowy) zawsze wyjdzie Ci drożej niż składać samemu. Ten co podałeś to nie jest taki zły w parametrach ale jaka tam płyta siedzi to już nie wiadomo (dobra - szukać mi się nie chciało). Poza tym widzę tam oddzielną kartę graficzną - zbyteczne. Mało tego, czy ja dobrze rozumiem, czy on jest bez monitora? Bo jeżeli sama stacja za 2000 to nie jest tak źle... ale jeszcze jeden problem ja tam widzę - wiesz co - Windows 8 :( - kolejny koszt. No i w końcu piszesz, że Office - to nie zamierzasz tam Linuksa zainstalować, hy :confused:

Gdybyś sam składał tego kompa za 2000 i tylko stacja bez systemu to niezły sprzęt nawet byłby.
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

<to tylko subiektywna opinia>

kupiłem kilka lat temu komp poleasingowy, normalnie używany - na allegro, za 200 zł jakoś. Dołożyłem dysk, kartę graficzną na 2 monitory (2x dvi), ram (to chyba DDR2). Komputer działał ponad 3 lata, szedł linux, Windows Vista, nawet chyba Windows 7 udało się zainstalować.
2 monitorki, kalibracja perfekcyjna, nic oczy nie bolały. Nic nie mulił, ale nie gram w gry i nie korzystam z wymagających multimediów. Komputer był niezawodny.

Coś się zepsuło po tych 3-4 latach, prawdopodobnie z grzaniem (za duża temperatura) jak były upały w tym roku. Nie chce mi się tego naprawiać. Jak podliczyłem to odsprzedaż części na allegro dałaby ze 120 zł (dysk, grafika, ram, prawdopodobnie procesor). Czyli realna strata to jakoś 180 zł, po 4 latach.

Można byłoby odsprzedać i kupić następny, tym razem z DDR3, ale w tym momencie pracuję na laptopach, a stacjonarny (obojętne za jaką cenę) do moich potrzeb bierze za dużo prądu.

Kupowanie kompa stacjonarnego "do internetu i biura" za 2000 zł to według mnie kasa w błoto. Lepszy używany za 500 zł + laptop za 1500zł..
generalnie jest wiele możliwości za tę cenę... np. coś takiego:

http://allegro.pl/siemens-tower-p5635-2 ... 03629.html
+ dołożyć grafikę + dołożyć ram +ewentualnie dysk. Wyjdzie z 400 zł z wysyłką. Pójdzie na tym Windows 7/8, dowolny Linux, kilka nowszych gier i multimedia.

reszta kasy (1600 zł) ma lokatę, można komputer za podobnę cenę (500 zł) kupić np. za 3-4 lata. Później znowu reszta kasy na lokatę (1100 zł), następny komputer poleasingowy kupić za 7-8 lat. Reszta kasy na lokatę, a następny poleasingowy kupić za 10 lat... oczywiście cały czas odsprzedawać posiadane części z poprzednich kompów.
Trzeba ruszyć głową i tyle.

</to tylko subiektywna opinia>
Awatar użytkownika
Moranthil
Posty: 2
Rejestracja: 23 czerwca 2014, 00:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Moranthil »

Witam.

To ja też dorzucę swoje 3 grosze:
Moim zdaniem lepiej składać samemu - wyjdzie to taniej i pewniej, bo wiadomo dokładnie jakie "bebechy" się ma. W gotowcach leci się po taniości. Z resztą tak jak kolega mateuszek prawi - na morele złożą, więc pozostaje tylko kwestia wyboru podzespołów.
Tak dla przykładu: Ja brałem w wakacje kompa z i5 (k -odblokowany) i 8 Gb RAMu bez grafy zewnętrznej - wszystko śmiga, aż miło. Dałem 2,7k za całą budę. Przy obecnym zastoju na rynku CPU komp na lata. Z czasem tylko grafę dołożyć, z resztą integry są całkiem przyzwoite.

Dla Ciebie coś opartego o i3 spokojnie wystarczy. Tylko trzeba trochę poszukać, nie ma co iść na łatwiznę, bo potem można żałować. :D Ale to Twoja decyzja, zrobisz jak będziesz uważał. Ja bym składał.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór zasilacza - nie oszczędzać.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

marcin1982 tu masz świętą rację. Zasilacz ludzie traktują po macoszemu, byle by miał jak najwięcej watów, a nie o to tu chodzi. Stabilny prąd to podstawa.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3519
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Na elektrodzie jest wątek poświęcony renomowanym zasilaczom i tzw. pseudozasilaczom.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 95#6014195
GolemSan
Posty: 59
Rejestracja: 03 czerwca 2014, 22:31

Post autor: GolemSan »

Stan_Turrent pisze:..... Zależy mi na tym, żeby był to gotowy zestaw, nie chcę się bawić w żadne składanie i chcę mieć gwarancję na całość sprzętu, a nie tylko na poszczególne podzespoły.
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest:

Znaleźć w swoim mieście dobry serwis/sklep komputerowy, gdzie składają komputery z podzespołów i zlecić złożenie. Razem z pracownikiem sklepu/serwisu wybierzesz potrzebne podzespoły (jak trzeba to doradzi). Na wszystko będziesz miał gwarancję. A w razie awarii nie trzeba nigdzie wysyłać, tylko zawozisz i następnego dnia masz naprawiony sprzęt.

Wprawdzie gwarancja jest na poszczególne zespoły, ale ponieważ sklep/serwis zamówił części i złożył z nich ten komputer, to jest to gwarancja na cały tzw. zestaw komputerowy

Pozdrawiam
PS
Jeżeli w przyszłości będziesz chciał rozbudować/przyspieszyć komputer, to zawozisz do w/w i ustalasz z pracownikiem, co wymienić. Zabierasz komputer do domu i czekasz, a oni zamawiają towar. Dostajesz info, że części przyszły, więc zawozisz komputer. Serwis na miejscu instaluje części, sprawdza komputer i zabierasz go do domu tego samego dnia. Wszystko szybko i sprawnie.

A i jeszcze jedno, taki zestaw do opisanych przez ciebie zastosowań można złożyć za 1500 zł.
ODPOWIEDZ