Lekka i funkcjonalna przegl

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Lekka i funkcjonalna przeglądarka na stary sprzęt

Post autor: Menel »

Zamierzam reanimować bardzo leciwy sprzęt i poszukuję maksymalnie lekkiej przeglądarki, która zarazem będzie w miarę użyteczna.

Jestem w trakcie testowania przeglądarki midori i mam odnośnie niej kilka pytań.

Zauważyłem, że przeglądarka rzeczywiście jest niezwykle lekka i szybka, ale czy istnieją na nią jakieś zewnętrzne wtyczki (potrzebowałbym czegoś do sprawdzania polskiej i angielskiej pisowni, blokowania skryptów i wymuszenie ssl).

Druga sprawa, zauważyłem, że przeglądarka w trybie prywatnym nie korzysta ze swoich wbudowanych wtyczek (tj. blokowanie reklam, czy można to jakoś ominąć).

I rzecz trzecia, czy istnieją jakieś podobne do tej przeglądarki (przede wszystkim chodzi mi o jak najmniejsze zużycie pamięci).
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6371
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Znalazłem coś jeszcze lepszego - QupZilla. Jestem naprawdę pod wrażeniem tej przeglądarki. Jest jeszcze szybsza i mniej zasobożerna od Midori (też ma wbudowanego adblocka). Szkoda, że nie ma kilku wtyczek, których używam na co dzień, bo z pewnością nigdy już bym nie użył iceweasela czy chromium.

Super, to jest to czego szukałem. Polecam przetestować (najnowsza jest w repozytorium Sida). Udźwignęła bez żadnych problemów 50 kart przy zużyciu 450MB ramu i dalej pracuje płynnie. Nieźle.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6371
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Calkiem fajna
Ale ona na Qt...
W xfce jednak programy Qt pod odpowiednim theme są ładnie wyświetlane
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

widzę, że unikasz qt ;) , ja tam nie mam z tym problemu, mam niezłą mieszankę na swoim kompie, nie wiem pewnie ma to jakiś znikomy wpływ na wydajność, ale dla niektórych programów w qt nie widzę sensownych zamienników gtk..
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

Lekkich przeglądarek trochę jest: ale nie wiem czy spełnią twoje oczekiwania
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Dziękuję, zaraz je przetestuję. Ta qupzilla niby dobra ale zauważyłem, że uruchamia mi jakieś dziwne procesy, a jeden z nich nie podoba się programowi chkrootkit. Poza tym trochę źle współpracuje z adblockiem, a nie o to mi chodziło, zdecydowanie w tym względzie lepsza jest Midori.

Trochę prymitywne te przeglądarki, ale fakt - lekkie jak piórko. No ta ostatnia to raczej dla ,,hardkorów''.

Ale chyba najlepsza z tych, które podlinkowałeś, jak dla mnie najbardziej funkcjonalna, a zarazem lekka będzie Midori. Dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
kolofaza
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 20:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: kolofaza »

Z lekkich przeglądarek to jeszcze: links :-)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6371
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

links2 i elinks
One są aż za lekkie :p bo pod konsole. I w sumie za wiele nie można na nich robić.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Linksa to można zainstalować na atari co najwyżej.

Warto jeszcze przypomnieć o poczciwej SeaMonkey. Może już nie taka lekka, ale cały czas szybsza od firefoxa i przeglądarek tej klasy. Ma adblocka, noscripta i ,,oldschoolowy'' wygląd.
ODPOWIEDZ