Wine 1.7.x (tylko 32 Bit i386) - proste i gotowe do instalacji paczki *.deb

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Wine 1.7.x (tylko 32 Bit i386) - proste i gotowe do instalacji paczki *.deb

Post autor: neo86 »

Większość z nas zapewne chce możliwie najnowszą wersję Wine w swoim Debianie. W repozytoriach jak widzę dostępna jest wersja tylko 1.4. To już stara wersja! Jak wiadomo, nie każdy ma czas i chęci na kompilowanie ze źródeł najnowszego Wine lub jego komputer nie jest wystarczająco mocny i szybki by poradzić sobie z kompilacją źródeł. Np. u mnie na netbooku kiedyś jak kompilowałem Wine 1.7 to trwało 4-5 godzin.

Znalazłem w sieci odnośnik gdzie można pobrać zrobione przez kogoś gotowe dla Debiana w postaci pakietów *.deb ale w wersji tylko 32 Bit (i386).

Tu możecie pobierać najnowsze Wine na Debiana: http://wine.psy-q.ch/releases/

Od razu mówię, że nie znam twórców tych paczek i nie wiem jak u kogo będzie to Wine działało jeśli chodzi o stabilność (bo są z gałęzi niestabilnej) więc instalujecie to na własne ryzyko!

Informacja ze strony:
This version of WINE does not have any support for:
  • Scanners (SANE library)
  • Cameras (libgphoto2)
  • OpenCL
  • LDAP
  • ISDN (CAPI)
  • Printing (CUPS)
Mam nadzieję, że Wam się to przyda.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Wiesz. Oprogramowania z niewiadomego źródła się nie instaluje. To jakbyś przyjął "konia trojańskiego"
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Sprawdziłem i u mnie bardzo dobrze działa Wine 1.7.4 (mam pod nim zainstalowany PhotoScape oraz PhotoShop CS6). U mnie poprawnie działa i nie powoduje nic złego w systemie ale u kogoś może działać inaczej dlatego dałem istotną informację, że może być różnie z tym.
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

@neo86 masz jakieś problemy z photoshopem o wine. Zdziwiłem się że CS6 już działa :p , podziel się wrażeniami z użytkowania.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Zawsze mnie zastanawiało po co ludziom photoshop na wine... skoro musicie używać wine, znaczy, że nie używacie tego programu na co dzień, skoro nie używacie go na co dzień znaczy, że nie robicie tego zawodowo, a skoro tak, łapa w górę ten, kto kupił do domu photoshopa żeby obrabiać zdjęcia z nudnych imprez rodzinnych.
Ludzie... po co z armatą na muchę?

A wracając do wine: http://sourceforge.net/projects/wine/files/Source/ <--- kompilacja to nie jest zło i wcale nie trwa nie wiadomo ile. A zbudować paczkę na podstawie źródeł też można.
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

No właśnie zawodowo nie ale bardzo często obrabiam różne zdjęcia i grafiki do projektów. W tej kwestii niestety PS jest bezkonkurencyjny, próbowałem się nauczyć obsługi np. GIMPA i powiem szczerze że ten program nadaje się tylko do wykadrowania, zmniejszania i ewentualnie zapisu do innego formatu, większość innych funkcji jest lata świetlne za PS.
Poza tym utrzymywanie dual boota tylko dla PS strasznie mnie irytuje i tutaj gdyby pojawiła się wersja na linuksa chętnie wydałbym te 3k na ten program.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Działać może dobrze. ..
Ale ktoś mógł do tego wine dodać własny fragment kodu, który robi to czy tamto i nawet o tym nie wiesz.
A jesteś tak doskonałym programistą aby przejrzeć kod i zobaczyć czy tam nic złego nie ma?

Stać Cie na PS, stać Cie na orginalnego windowsa za 4 setki.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

8 w MediaMarkcie chodzi po 2 setki.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Jaki system, taka cena. Windows 8 to nieudany system, chcą się go pozbyć w miarę tanio dopóki mogą.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Czy ja wiem, jak mam wybierać pomiędzy Windows 7 a Windows 8 do domu, to Windows 8, jak do pracy to Windows 7 bo na Windows 8 nie działa konsola vSphere.
ODPOWIEDZ