Serwer FTP, wirtualni użytkownicy i uprawnienia

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Phoenix
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2013, 22:20

Serwer FTP, wirtualni użytkownicy i uprawnienia

Post autor: Phoenix »

Cześć.

Potrzebuję pomocy w konfiguracje serwera. Maszyna to Debian 6. Idea jest taka potrzebuję prosty serwer ftp, do którego będzie miało dostęp sporo użytkowników, a dokładnie do jednego katalogu, w którym będą dostępne dla wszystkich pliki i inne katalogi. Do tego będą trzy grupy: Admin (pełne uprawnienia), users (tylko ściąganie), uploader (ściąganie i wgrywanie bez możliwości kasowania).

W sieci znalazłem poradnik, w którym jest pokazane jak to uruchomić:

PROFTPD, mysql, myphpadmin. Zrobiłem tak i w rezultacie mam serwer ftp z dwiema grupami: admini ze wszystkimi uprawnieniami grupa users z możliwością tylko ściągania. Raz, że brakuje mi grupy uploader, a do tego mysql jest dość skomplikowana jak dla użytkownika początkującego. Nie wiem jak tam dodać kolejną grupę z innymi uprawnieniami.

Szukam prostszego rozwiązania, jak mógłbym to rozwiązać. Może być proftpd lub vsftpd i do tego wirtualni użytkownicy, ponieważ nie widzę sensu dodawać normalnie użytkowników systemowych z trzema grupami o różnych uprawnieniach.

Proszę o pomoc bo już trochę spędziłem czasu a bez dodatkowej pomocy to prawdopodobnie nie ruszę dalej.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

podaj opis wg którego robiłeś ten serwer ftp
Phoenix
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2013, 22:20

Post autor: Phoenix »

piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Jak nie bardzo chcesz kombinować sam to może spróbuj zainstalować jakiś panel do zarządzania ProFTPd, nigdy z czegoś takiego nie korzystałem ale z tego co się orientuję jest tego trochę być może dzięki któremuś z nich uda się osiągnąć wymaganą funkcjonalność w prosty sposób.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ