Problem z terminalem w gnome

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
E111
Posty: 9
Rejestracja: 07 października 2006, 16:01
Lokalizacja: z miasta

Problem z terminalem w gnome

Post autor: E111 »

W terminal -> bierzący profil -> tytuły i polecenia mam zaznaczyłem "Uruchamia dane polecenie zamiast powłoki" i wpisałem tam jakies polecenie żeby tzw. zobaczyc co sie stanie... no i stało się tak, ze podczas uruchamiania Terminala wykonuje polecenie w tym przypadku mount i odrazu się on wyłącza i w gnomie nie moge na terminalu pravcować chciał bym wiedzieć jak to odwrócić
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

>Aplikacje
>>Narzędzia systemowe
>>>Root Terminal
>>>>jak już się zalogujesz to wpisz "login"
>>>>>wpisz nazwę swojego użytkownika
>>>>>>i już jesteś zalogowany jako swój użytkownik
>>>>>>>idź do bieżący profil->tytuły i polecenia i zmień całkiem na dole okna z "Zamknięcie Terminala" na "Zostawienie otwartego terminala" lub po prostu wyłącz to co zostawiłeś

W przypadku odwrotnym czyli, że logujesz się jako root i od razu Ci się terminal wyłącza to zrób to samo co wyżej napisałem tylko nie z Root Terminal tylko z "zwykłego terminala"

Pozdrawiam!
E111
Posty: 9
Rejestracja: 07 października 2006, 16:01
Lokalizacja: z miasta

Post autor: E111 »

Z root terminal wszystko mi działa, mogę się logowac na zwykłego uzytkownika, ale nadal to jest terminal root tylko, że jestem w nim zalogowany jako zwykły user, root terminal polega tylko na tym, że odrazu jestes zalogowany jako root czyli jakby druga powłoka tylko, ze root, chcę żeby zwykły terminal mi działał bo niechce cały czas wpisywac hasła do roota i spowrotem logowac się jako zwykły user i kolejne hasło do zwykłego usera
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

1)Zobacz tu: /etc/gconf/gconf.xml.defaults/apps/gnome-terminal Poszukaj tam twojego profilu i znajdź plik z konfiguracją i pozmieniaj...

2)"Drastyczny" sposób ale może akurat rozwiąże problem.
>Synaptic
>>znajdź gnome-terminal
>>>"zaznacz do CA£KOWITEGO usunięcia"
>>>>Ponownie zainstaluj

Nie musisz tego robić przez synaptic, może zrobić przez apt itp.

Pozdrawiam!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Włącz gconf-editor (jesli nie masz to go zainstaluj) i przedytuj cos w apps/gnome-terminal,
albo recznie pozmieniaj pliki w ~/.gconf/apps/gnome-terminal/
Albo nawet usuń całe drzewo gnome-terminal w gconf'ie.

Można tez spróbować zrobic tak: gnome-terminal -e sleep 1000
albo podmienic na chwile binarke mount na cos innego (np. basha) :)

Uwaga: Sposoby ppodane przez Kaka chyba nie pomoga.
ODPOWIEDZ