Instalacja Diablo 2

Wszystko Off Topic
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Instalacja Diablo 2

Post autor: ea66 »

Witam!

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnej wersji D2 Platynowa Kolekcja. Jednak co by nie było zbyt różowo mam problem z instalacją.
Otóż po odpaleniu instalatora i wybraniu instalacji dla jednego gracza, wszystko jest ok, gra się instaluje i działa. Sęk w tym, że mnie do szczęścia jest potrzebna instalacja multiplayer albo pełna i tu pojawia się problem: po wprowadzeniu danych [nazwa,klucz, folder] pojawia się okienko
instalacji i zwis... nic się dalej nie dzieje. Zainstalowałem pełną instalację pełną na wirtualnym XP stąd wiem, że płyty są ok, a zaraz po rozpoczęciu instalacji powinno się pojawić okienko proszące o włożenie płyty play disk a na wine się nie pojawia i instalacja się zawiesza.
Nadmieniam, że identyczny błąd wyskakuje na wine 0.9.34 z repo testing jak i 0.9.40 z winehq.

Ma ktoś na to jakąś radę?
Vighter
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 15:34
Lokalizacja: /home/vighter

Post autor: Vighter »

Zainstalować na Windowsie i katalog z grą wrzucić na Linuksa, a później próbować z Wine??
Miałem podobny problem z NWN, ale w ten sposób się udało.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Diablo2 działa dobrze na Wine - jest dużo informacji na ten temat na stronie wine - poszukaj.

Ja dodam, że zainstalowałem Diablo2 + LOD na Win XP, który mam zainstalowany na VMware - i działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

Vighter pisze:Miałem podobny problem z NWN, ale w ten sposób się udało.
Ale po co, skoro istnieje natywny instalator? Ja mam akurat genialny skrypt do instalacji z plyty Platinum DVD, bo taka mam, a do niej instalator nie pasuje. Jak chcesz - moge wyslac ;)
Vighter
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 15:34
Lokalizacja: /home/vighter

Post autor: Vighter »

lays pisze:Ale po co, skoro istnieje natywny instalator?
Mam Diamentową Edycję z dodatkami, więc ten instalator nie bardzo pójdzie. A zresztą co za różnica - i tak gra działa ;-)
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

Mozna tez zainstalowac Diamentowa, do wyboru jest Platinum i Diamond :) A dodatki to chyba razem z gra sa na DVD, wiec bez problemu :) Prowadzi za raczke krok po kroku i sam robi wsio za ciebie.
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Ok, udało mi się odpalić grę i chodzi, tyle że nie mogę odpalić trybu Direct3D na grafice Intela... tester grafiki
przy Direct3D się zawiesza i całe X-y się restartują. Istnieje jakiś przełącznik żeby wymusić direct3d przy uruchamianiu gry?
miszmaniac
Posty: 79
Rejestracja: 09 maja 2007, 00:11
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miszmaniac »

A działa Ci tryb direct rendering w xorgu?
Od tego musisz zacząć.
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Tak tak i gierki linuxowe typu Open Arena śmigają jak trzeba :)
miszmaniac
Posty: 79
Rejestracja: 09 maja 2007, 00:11
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miszmaniac »

Nie wiem czy to widziałeś, ale na stronie wine jest napisane w komentarzach do diablo2

Kod: Zaznacz cały

edit your ~/.wine/config
check if your cdrom directory is correctly set
uncomment the line \"HardwareAcceleration\" = \"Emulation\"
save/exit 
Jeśli nie widziałeś to przeczytaj sobie całe :)
http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=315
ODPOWIEDZ