walka z piractwem

Wszystko Off Topic
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

walka z piractwem

Post autor: Kaka' »

Co myślicie o tego typu akcjach:

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/w ... =28&menu=6

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5038

Według was to dobrze czy źle. Według mnie z jednej strony to dobrze bo może w końcu w Polsce nie będzie takiego piractwa (choć wątpię, ale nigdy nic nie wiadomo...). Z drugiej strony jak kogoś nie stać na windowsa a linux jest dla takiej osoby za trudny...to co wtedy!?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Re: walka z piractwem

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Co myślicie o tego typu akcjach:
akcje jak większość rzeczy w tym kraju - do dupy
Kaka' pisze: Według was to dobrze czy źle. Według mnie z jednej strony to dobrze bo może w końcu w Polsce nie będzie takiego piractwa
a przeszkadza Ci te piractwo, bo mi nie ]
Z drugiej strony jak kogoś nie stać na windowsa a linux jest dla takiej osoby za trudny...to co wtedy!? [/quote]
to niech się nauczy Tego "strasznego trudnego mrocznego Linuksa", niech poświęci kilkadziesiąt lat na studiowanie obsługi środowisk graficznych, czyli na klikanie ;)
przecież same środowiska graficzne oferują więcej niż windows, a obsługa taka sama, więc niech nie pier@#$% że Linuks jest "trudny", co najwyżej trzeba wiedzieć czego się chce, bo GNU/Linuks nie próbuję być mądrzejszy od człowieka.
no ewentualnie jak ktoś ma naprawdę problemy z GNU/Linuksem to niech poprosi jakiegoś znajomego dzieciaka żeby mu zainstalował i skonfigurował GNU/Linuksa tak żeby nie trzeba było myśleć, ;) a jestem pewien że ten dzieciak weźmie mniej kasy (pewnie na piwo ;) ), niż kosztuje winshit.



to dostęp do bezpłatnych działów „download” pozwalających na bieżąco uaktualniać produkt.
bezpłatnych ?? - polemizował bym
Akty prawne regulujące zagadnienie „piractwa” to:


* kodeks karny
* ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
akty prawne układane pod chciwe na pieniądze firmy i korporacje
Nakładają one poważne sankcje, włącznie z możliwością pozbawienia wolności w przypadku czerpania korzyści z nielegalnego zwielokrotniania nośników zawierających programy komputerowe, gry, muzykę i filmy.
i jeszcze w piekle będą sie za to palili
Jeżeli płyty kopiowała osoba niepełnoletnia, odpowiedzialność karną ponoszą rodzice.
odpowiedzialność zbiorowa??
rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim
autor - artysta sam dla siebie (ewentualnie dla pieniędzy) ????
Piractwo, jeśli tego jeszcze nie wiesz, traktowane jest jako kradzież!
i pewnie autor przez tą "kradzież" nie będzie miał na chleb, i umrze z głodu
czyli jeśli przegram płytę to autor na tym straci ??, a jeśli nie przegram to też straci bo nie kupię oryginała bo mnie nie stać
Odpowiedz na proste pytanie - jak byś się czuł, gdyby to Ciebie okradziono?
czuł bym się dumny, że to co robię (programy) jest potrzebne ludziom, i to biorą (czyli kradną)
Jeśli potrzebujesz programu, sprawdź, czy nie ma jego odpowiednika w wersji tzw. „open source” - za darmo. Na użytek domowy nie zawsze potrzebujesz drogiego programu, z ogromnymi możliwościami, których nie wykorzystasz.
(...)
Nie stać Cię na „Windows’a” – zainstaluj Linuxa, nie masz pieniędzy na Microsoft Office, zainstaluj OpenOffice, zawsze masz wybór, nie musisz być nielegalny!
to mnie rozjebało..., czyli z tego wynika że GNU/Linuks jest dla ubogich ?? jest gorszy, mniej funkcjonalny ? mam go zainstalować tylko po to żeby być legalnym ??????
wkurwia mnie to że porównują coś co było robione dla Ideałów, Filozofii, Wolności, Zabawy... , jest porównywane do "czegoś słabego - za darmo", porównywane do czegoś dla "ubogich", a w rzeczywistości za darmo dostajesz nie słabszy zamiennik, ale coś co jest o wiele więcej warte niż te gówno z M$$$$
Kaka' pisze:Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
ja podsumuję to trochę inaczej, "cały" ten świat jest pojebany, "wszyscy" się sprzedają jak dziwki, chociaż te Panie sprzedają ciało, a ludzie sprzedają duszę. i tak wszystko się sprowadza do tego jeb**ego pieniądza i ludzie dążą do tego by wszystko było towarem, wszystko było na sprzedaż.
ja olałem taki świat i znalazłem lepszy ¦wiat, lepszych Ludzi, TU w społeczności GNU gdzie pieniądze nie są najwyższą wartością, gdzie Ludzie się nie sprzedają, ale rozdają swoją wiedze i pomoc innym, za "Dziękuję"
i teraz taki jełpo mówi że Ten ¦wiat to zamiennik dla sprzedajnego gówna ]Pamiętaj: Bądź legalny!!![/quote]
po co mam przestrzegać przepisów układanych tylko i wyłącznie dla pieniędzy ?? i układanych za pieniądze???
Kaka' pisze:Pozdrawiam!
Aloha


PS. Przepraszam za "mięso" poniosło mnie ;)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

akcje jak większość rzeczy w tym kraju - do dupy
Prawda...to jest po prostu Polska.
a przeszkadza Ci te piractwo, bo mi nie ;)
Mi piractwo nie przeszkadza ale też nie jestem jego zwolennikiem. Co najwyżej lubię sobie zajrzeć do amule.
velmafia pisze:to niech się nauczy Tego "strasznego trudnego mrocznego Linuksa", niech poświęci kilkadziesiąt lat na studiowanie obsługi środowisk graficznych, czyli na klikanie ]

Można zainstalować linuksa i się go nauczyć nawet w jeden miesiąc - trzeba tylko chcieć! Tylko chcieć!
Jak ktoś nie będzie się chciał nauczyć linuksa to się go po prostu nie nauczy - i tyle!
czuł bym się dumny, że to co robię (programy) jest potrzebne ludziom, i to biorą (czyli kradną)
Godne zdanie :)


Za miast robić takie akcje powinni uczyć ludzi jak posługiwać się komputerem. Wiesz co jest na ocenę 3 w 2 gimnazjum? przytoczę: "Uczeń z pomocą nauczyciela sprawnie potrafi włączyć i wyłączyć komputer" - i to jest na 3. Kumasz? Na 3! A ja słyszałem, że Polacy są podobno jednymi z najlepszych informatyków na świecie.

Tak już jest...w Polsce! Ja nie wiem co bym zrobił gdybym nie miał komputera i internetu...zgłupiałbym chyba. Bo na kompie można "odpocząć" od "Polski". Jak słyszę w telewizji, że PIS to a PO tamto...i tak w kółko. Korupcja, bieda, nasz "Genialny" rząd...dalej wole nie wymieniać.

Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Za miast robić takie akcje powinni uczyć ludzi jak posługiwać się komputerem. Wiesz co jest na ocenę 3 w 2 gimnazjum? przytoczę: "Uczeń z pomocą nauczyciela sprawnie potrafi włączyć i wyłączyć komputer" - i to jest na 3. Kumasz? Na 3! A ja słyszałem, że Polacy są podobno jednymi z najlepszych informatyków na świecie.
zamiast robić takie akcje powinni w ogóle uczyć ludzi myśleć, nie chodzi tylko o PC-ty, ale o wszystko, mam wrażenie że ludzie boją się myśleć, boją się cokolwiek działać, a potem jęczą że mają do dupy życie, itd itp... .

powiedzcie mi czemu ludzie nie chcą się rozwijać ??, uczyć (ale nie w szkole)??, czemu nie chcą myśleć ?? bo tak łatwiej ?? i czemu utrudniają innym dążenie do celu??



ale wracając do tematu piractwa to podsumuję to dwoma cytatami:
K. Hakerski Manifest.






" Oto caly nasz swiat... swiat elektronow i mikorporzelacznikow, wspanialych
bodow. Robimy uzytek z naszych wiadomosci nie placac za cos, co moze byc szalenie
tanie jezeli nie jest uruchamiane przez chciwe organizacje, a wy nazywacie nas
przestepcami. Odkrywamy... a wy nazywacie nas przestepcammi. Zyjemy nie zwracajac
uwagi na kolor skory, bez nacjonalizmu, uprzedzen wyznaniowych... ale dla was
jestesmy przestepcami. Wy, ktorzy budujecie bomby atomowe, zarabiacie na wojanch,
mordujecie, oszukujecie, oklamujecie, probujecie wmowc nam ze robicie to dla naszego
dobra nazywacie nas przesepcami.
Tak jestem przestepca. A moja zbrodnia jest ciekawosc. Przestepestwem jest
to ze osadzam ludzi po ich czynach, slowach, a nie po wygladzie. Zbrodnia jest to
ze zartuje z was, a tego nigdy mi nie wybaczycie. Jestem hakerem, a to jest moj
manifest. Mozecie powstrzymac jednostki, ale nie nigdy nie powstrzymacie
nas wszystkich , wszyscy jestesmy jednakowi."


+++The Mentor+++








"The Revelation is here."

o co tu chodzi ??????? o pieniadze... k u r w a ...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:zamiast robić takie akcje powinni w ogóle uczyć ludzi myśleć, nie chodzi tylko o PC-ty, ale o wszystko, mam wrażenie że ludzie boją się myśleć, boją się cokolwiek działać, a potem jęczą że mają do dupy życie, itd itp... .
Prawda ale tak już jest.
velmafia pisze:powiedzcie mi czemu ludzie nie chcą się rozwijać ??, uczyć (ale nie w szkole)??, czemu nie chcą myśleć ?? bo tak łatwiej ?? i czemu utrudniają innym dążenie do celu??
No w szkole to się nikomu nie chce uczyć, mi zresztą też. Ale ja np. u siebie na kompie uczę się języka c++. Zawsze coś. Uczę się też linuksa. Ale wszyscy moi kumple na kompie tylko grają, grają i grają. Nic innego nie robią. Ale tak już jest i będzie.

Pozdrawiam!
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Mi piractwo nie przeszkadza ale też nie jestem jego zwolennikiem. Co najwyżej lubię sobie zajrzeć do amule.
To tak jakbyś powiedział:
Nie popieram PiSu, ale głosuję na nich
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Partition pisze:To tak jakbyś powiedział:
Nie popieram PiSu, ale głosuję na nich
Wiesz, że nie w tym sensie mówię :) Poprzednio miałem XP i przyznam, że miałem pirata jak większość ludzi w tym kraju. Mój kolega był w Niemczech i wiesz za ile jest XP? Za 8 euro (tak przynajmniej mi mówił). Porównaj te ceny i od razu jest odpowiedź czemu w Polsce jest takie piractwo. Mnie nie stać na XP i dlatego miałem pirata. Jednak mam mnóstwo gier a te z kolei są orginalne :) Wolę już kupić orginalną grę niż płacić M$.

W Debianie znalazłem godniejszy system niż jakiś tam windows na starym jądrze NT...dziurawym na dodatek. Szanuję ludzi którzy korzystają z produktów M$ ale według mnie jest to bez sensu bo można mieć o wiele lepszy system za darmo niż płacić za niego. Jedyne co Microsoft zrobił dobrego to Office - nie znam lepszego. Według mnie OpenOffice mu nie dorównuje. Ale to już zależy kto ile wymaga od takich pakietów.


Tak na marginesie to jestem za PO :)

Pozdrawiam!
seb2k6
Posty: 13
Rejestracja: 01 listopada 2006, 14:56

Post autor: seb2k6 »

Partition pisze: Mnie nie stać na XP i dlatego miałem pirata.

Czy jak mnie nie stać na samochód to mogę sobie jakiś ukraść ? :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

seb2k6 pisze:Czy jak mnie nie stać na samochód to mogę sobie jakiś ukraść ? :)
Jak się postarasz to ukradniesz :p


Pozdrawiam!
seb2k6
Posty: 13
Rejestracja: 01 listopada 2006, 14:56

Re: walka z piractwem

Post autor: seb2k6 »

Odpowiedz na proste pytanie - jak byś się czuł, gdyby to Ciebie okradziono?
czuł bym się dumny, że to co robię (programy) jest potrzebne ludziom, i to biorą (czyli kradną)
A wyobraź sobie, że potrzebujesz kasę np na spłatę mieszkania. Nie masz aktualnie pracy ale umiesz programować. Otwierasz firmę. Myślisz sobie "napiszę jakiś fajny program, sprzedam go i wpadnie parę groszy". Piszesz program przez 2 tygodnie, testujesz itp aż w końcu ustalasz cenę i puszczasz reklamę w necie. Cenę specjalnie dałeś niewysoką aby biedny Kowalski mógł sobie pozwolić na Twój programik. Po 2 miesiącach sprzedałeś 3 kopie ale na forum użytkowników Twojego programu widzisz już 1000 mniej lub bardziej zadowolonych userów :) Wchodzisz na jakąś stronę z torrentami...patrzysz a tam Twój programik z ładnym opisem "cracked by..." :)

I wtedy możesz się czuć dumny ale czy to uczucie spłaci Twoje raty mieszkaniowe ? :)

ps. Piractwo nie przeszkadza przeważnie tym, którzy korzystają z pirackiego oprogramowania bo to nie oni liczą straty :)

Pozdro :)
ODPOWIEDZ