Czy powinienem aktualizowa

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Sniper10000
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 15:01

Czy powinienem aktualizować Sambę 3.5.6?

Post autor: Sniper10000 »

Witam.

Mam Debiana 6.0.2.1 (w wersji stabilnej) z Sambą 3.5.6 jako PDC. W sieci pracuje wiele końcówek z Windows XP, Windows Vistą i Windows7. Windowsy7 ładnie podłączają mi się już do domeny i korzystają z jej udostępnianych zasobów, ale w logach mam mnóstwo błędów w stylu:

Kod: Zaznacz cały

_netr_ServerAuthenticate3: netlogon_creds_server_check failed. Rejecting auth request from client XXX machine account XXX$
[/code]getpeername failed. Error was Drugi koniec nie jest połączony read_fd_with_timeout: client 0.0.0.0 read error = Połączenie zerwane przez drugą stronę[/code]

Kod: Zaznacz cały

Error writing 4 bytes to client. -1. (Drugi koniec nie jest połączony)
Wszystkie są dość popularne - w sieci głośno na ich temat, ale brakuje konkretnych rozwiązań, albo ja po kilku dniach grzebania nie mogę znaleźć nic, co by je wyeliminowało. I tu rodzi się pytanie? Czy aktualizacja Samby do wersji 3.5.17 mogłaby w czymś pomóc? Jeśli tak, to jak to zrobić? Ściągam paczkę tar.gz, rozpakowuję, wchodzę do katalogu katalogu /source3, wpisuję polecenie:

Kod: Zaznacz cały

./configure
i dostaję błąd:

Kod: Zaznacz cały

configure error: no acceptable C compiler found in $PATH
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Jesli chcesz kompilować to przygotuj pierw system do kompilacji. Tylko nie pytaj prosze jak to zrobić. Poproś googla.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Tu jest samba 3.6.7 - paczki deb
http://www.enterprisesamba.org/index.php?id=26

i bezpośredni link do wersji na Squeeze
ftp://ftp.sernet.de/pub/samba/3.6/debia ... nary-i386/
Sniper10000
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 15:01

Post autor: Sniper10000 »

Dziękuję za podpowiedzi. Nie wiedziałem, że nowsze wersje Samby występują w gotowych paczkach, dlatego chciałem kompilować.
Bastian, zbił mnie z tropu, a pawkrol naprowadził na właściwą drogę. Co prawda skorzystałem z backports a nie sernetu, ale mam już Sambę 3.6.7. Niestety błędy, o których napisałem wcześniej nie zniknęły, więc walczę z nimi dalej.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Przecież chciałeś kompilować, to z jakiego tropu Cię zbiłem niby?
Sniper10000
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 15:01

Post autor: Sniper10000 »

...
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Bardzo proszę o spokój.
ODPOWIEDZ