przypisanie mac adresu do każdego ip

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
natrek
Posty: 12
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 01:30

przypisanie mac adresu do każdego ip

Post autor: natrek »

witam chcialbym sie dowiedziec ktory z plikow mam zmienic by przypisac nowy adres mac do adresu ip by w najprostszy (choc nie najlepszy) sposob ograniczyc ludzi podszywajacych sie pod cudze adresy w sieci?

wiem ze jest to juz ustawione na serwerze ale nie wiem gdzie

pozdro
miszmaniac
Posty: 79
Rejestracja: 09 maja 2007, 00:11
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miszmaniac »

Potrzebujesz coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

iptables --policy FORWARD DROP
iptables -A FORWARD -j ACCEPT -i eth0 -o eth1 -s <ip_lokalnego_usera> -m mac --mac-source 01:23:45:67:89:AB
Dla każdego usera taka reguła i śmiga. A jeśli chodzi o plik, to wpisz to na koniec twojego pliku, który udostępnia internet.
natrek
Posty: 12
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 01:30

Post autor: natrek »

sam ten wpis to istnieje ale chodzi o to ze przy jednym ip musze zmieni mac`a i nie wiem wlasnie gdzie... prosze o dosc prosty opis bo jestem jeszcze nie zabardzo kumaty z debiana...
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Ale o co ci chodzi? O DHCP? To zobacz sobie w konfigu dhcp w /etc/.
natrek
Posty: 12
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 01:30

Post autor: natrek »

nie chodzi o DHCP. kazdy uzytkownik ma stale ip. chodzi o to ze pare osob podlaczalo sobie huba albo switcha do swojego kabla i podpinali dodatkowego kompa za ktorego nie placili a prawdziwy wlasciciel mial blad adresow po wlaczeniu kompa. dlatego zeby w najprostszy sposob to ukrucic do kazdego ip jest podpisany mac ktory JEDYNIE moze uzywac tego adresu ip.

chodzi o to ze jeden koles zmienil karte sieciowa i ma nowego maca i nie wiem ktory plik mam zmienic....
dan-j2
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:31

Post autor: dan-j2 »

Nie wiem jak wyglada twoj firewall musial bym go zobaczyc sprawdz w pliku etc/ethers
miszmaniac
Posty: 79
Rejestracja: 09 maja 2007, 00:11
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miszmaniac »

To zrób tak:

Kod: Zaznacz cały

find /etc |xargs grep "adres_ip"
Znajdziesz w ten sposób wszystkie pliki i wyświetli Ci wszystkie linijki z ip którego szukasz, także łatwo się domyślisz co zmienić.
natrek
Posty: 12
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 01:30

Post autor: natrek »

ok mam dzieki znalazlem pozdro :)
ODPOWIEDZ