Komunikator w sieci lokalnej

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
butek
Beginner
Posty: 176
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 17:54
Lokalizacja: Sierpc

Komunikator w sieci lokalnej

Post autor: butek »

Jak skonfigurować, co jest potrzebne aby jakiś komunikator był dostępny dla użytkowników w sieci lokalnej?
Serwer na Linuksie jako PDC (samba), stacje robocze na Windows XP.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

http://en.wikipedia.org/wiki/LAN_messenger polecam kliknięcie linku Comparison of LAN messengers.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

LANChat Pro to program służący do pozozumiewania się w sieci lokalnej LAN. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, nie potrzeba znać już takich pojęć jak HOST i JOIN.
Wystarczy uruchomić program na komputerach w sieci lokalnej i już można rozmawiać, przesyłać pliki. LANChat Pro posiada miły i przyjemny dla oka wygląd. Do tego producent dorzuca możliwość zmiany skórek wg własnych upodobań. LANChat Pro jest bogaty w dźwięki, dlatego też nie trzeba mieć nieustannie aktywnego programu, aby dowiedzieć się czy ktoś pisał. Nie trzeba się martwić na zapas. Program sam nas zainformuje.

LANCHAT i nie potrzeba do tego żadnego serwera.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

W 2000 roku, jak używałem LanChata, to był fajny, nie wiedziałem nawet, że nadal to istnieje :)
Jeśli istnieje to w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Też w tym okresie go używałem w lan. Nie mieliśmy wtedy na osiedlu dostępu do internetu więc taki komunikator wystarczył.
sallival
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, 18:20

Post autor: sallival »

Ja polecam serwer jabbera np. jabberd2 lub ejabberd, a klientów w Windows jest od groma np. pandion, pidgin.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Jako serwer jabbera polecam, jak zwykle mojego ulubionego, między systemowego gajima lub tego lekkiego prostego pandiona na Windows.
Awatar użytkownika
michnik
Beginner
Posty: 162
Rejestracja: 20 lipca 2009, 12:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michnik »

Jeśłi masz PDC skonfigurowane w oparciu o bazę LDAP to bardzo łatwo zintegrować z nią ejabberad. Tworząc konto użytkownikowi domeny tworzysz mu również konto na komunikatorze.
ODPOWIEDZ