[SOLVED] Dźwi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
8siem
Posty: 69
Rejestracja: 12 września 2006, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

[SOLVED] Dźwięki w Psi

Post autor: 8siem »

Problem polega na tym że psi używa odtwarzacza artsplay ktory niezbyt dobrze działa tzn. dźwięk jest opóźniony i po odegraniu dzwięku trzaska. W ubuntu uzywałem aplay i działał dobrze tylko że teraz go nie mam i nie wiem skad go wziać.
Także potrzebuję albo jakiegoś innego odtwarzacza który powinien dobrze działać albo repzytorium/pakietu który zawiera aplay.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

8siem
Posty: 69
Rejestracja: 12 września 2006, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8siem »

hmm... chyba jednak nie w tym tkwił problem bo aplay tak samo jak play nie odtwarzają wogóle dźwięków. Wcześniej przy automatycznym wykrywaniu dźwięku przy uruchominu KDE wyskakiwał mi komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Sound server informational message:
Error while initializing the sound driver:
device: default can't be opened for playback (No such device)
The sound server will continue, using the null output device.
i play jeśli nic innego nie grało to dźwięk odtwarzał. A jak przestawłem na System Open Sound to dźwięk w systemie chodzi tylko że już tylko artsplay odwarza dźwięki w psi ale robi to brzydko. Więc teraz już wogóle nie wiem co zrobić :/ nie mam doświadczenia w walce z dźwiękiem w linuxie.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

W kadu dźwięk jest ok, wystarczy zainstalować moduł kadu-alsasound - jest w repo kadu.
8siem
Posty: 69
Rejestracja: 12 września 2006, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8siem »

Dobra już sam sobie poradziłem. System dźwięku przestawiłem wszędzie na alsa i teraz aplay w psi i wszystko inne ładnie gra.
ODPOWIEDZ