Nvidia, instalacja sterownika poprawna, restart systemu czarny ekran

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Nvidia, instalacja sterownika poprawna, restart systemu czarny ekran

Post autor: marcusdavidus »

Zainstalowałem sterowniki nvidii 8774, po wpisaniu:

Kod: Zaznacz cały

startx
wszytko jest pięknie i wszystko działa, lecz po restarcie systemu, podczas włączania x-ów zawiesza się na tym co powinno wyglądać jak logo nvidii, ale nie wygląda w ogóle jak cokolwiek. Po prostu biały rozmazany ekran. Próbowałem innych sterowników, to samo. Dopisałem do /etc/X11/xorg.conf:

Kod: Zaznacz cały

no  logo
Cóż, logo nie ma, za to jest czarny ekran i dalej nic. Muszę włączyć nową sesję, odinstalować sterowniki (instaluję z paczki z oficjalnej strony nvidii), zrestartować komputer, zainstalować sterowniki i znowu wszytko jest dobrze, aż do następnego razu. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak by to rozwiązać i co jest problemem? Proszę, bo takie non stop instalowanie jest męczące. Chciałem zainstalować z paczki Debiana ale pakiet nvidia-glx jest zależny od paczki nvidia-kernel-1.0.8774, który oczywiście nie istnieje według oficjalnej strony Debiana. Ten pakiet jest niedostępny, ktoś mi mówił, że można go samodzielnie stworzyć przy pomocy nvidia-kernel-source i nvidia-kernel-common ale nie mam pojęcia jak.

Próbowałem z pomocą synaptica, mimo że mówi, że jest zainstalowany nvidia-glx, dalej twierdzi, że nie może się zainstalować. A przy pomocy:

Kod: Zaznacz cały

m-a build nvidia-kernel
nie buduje się, tylko wywala, że nie może, czy coś? Sam już nie wiem?
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

a co Ci wywala 'module-assistant'? ogólnie jak skompilować sterownik nvidii z 'nvidia-kernel-source' masz krok po kroku wyjaśnione w '/usr/share/doc/nvidia-kernel-source/README.Debian', polecam ten sposób, bo tak generalnie powinno się to robić w Debianie. i nie zapomnij przed "operacją" odinstalować binarki od nvidii
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

juz rozwiazalem problem :P nie da sie normalnie zainstalowac glx nowego trzeba najpierw zudowac modul nvidia- kernel ... ale problem lezal w tym ze GLX mialo prawo dostepu tylko dla roota zmienilem na siebie prawa i wszystko oki .. swoja droga ze nikt nawet na diebian.pl na to nie wpadl mimo ze probowalem wszystkiego cos w konc poskutkowalo ..
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

Post autor: tanatos »

w jaki sposob zmieniles te prawa?

mam ten sam problem
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

man chmod
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

Post autor: tanatos »

eh... domyśliłem się że chmod lub chown ale nie wyjasnil co dokladnie zrozumial przez "zmiane praw" bo jesli chodzilo o zmiane praw pliku to z tym raczej nie mam problemow :-P

Problem w tym, że nie wiem gdzie znaleźć ten plik odpowiedzialny za moduł nvidii glx - w /sys/module, /sys/kernel ... ? nigdzie nie mam tego pliku, zreszta nie wydaje mi sie zeby to rozwiazalo problem, moze marcusdavius zrobil jeszcze cos drobnego o czym zapomnial napisac?
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

dodaj usera do grupy video (edytujesz '/etc/group', albo `adduser <użytkownik> video`)
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

Post autor: tanatos »

user JEST w grupie video...

jeszcze jakieś propozycje?
ODPOWIEDZ