[+] Google Chrome jako domy

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
LucasF
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2011, 22:47

[+] Google Chrome jako domyślna przeglądarka

Post autor: LucasF »

Doświadczonym użytkownikiem Debiana to ja nie jestem, świeżo przesiadłem się z Ubuntu. Na razie idzie mi wszystko pięknie. Zatrzymałem się tylko na absolutnej niemożności ustawienia przeglądarki Chrome jako domyślnej w Debianie Squeeze. Przycisk w preferencjach przeglądarki kompletnie nie reaguje, ustawienia w preferowanych programach też nie. Może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
Pitek
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 18:44
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pitek »

Spróbuj tak, naciskasz klawisze alt + F2, wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

gconf-editor
otworzy Ci się ,,Edytor konfiguracji'', wchodzisz tam kolejno w zakładki:

Kod: Zaznacz cały

desktop -> gnome -> browser
następnie zmieniasz wartość wpisu

Kod: Zaznacz cały

exec
podając ścieżkę do swojej przeglądarki.
Awatar użytkownika
LucasF
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2011, 22:47

Post autor: LucasF »

Ścieżka jest prawidłowa, tzn. prowadzi do Chrome, tylko przeglądarka przy każdym uruchomieniu pyta się czy ustawić ją jako domyślną. Może to coś w jej ustawieniach? Nikt nie ma takiego problemu? Bo naprawdę próbowałem szukać na wielu stronach.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Może zainstaluj w pełni wolną wersję tej przeglądarki czyli chromium z repozytorium.
Awatar użytkownika
LucasF
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2011, 22:47

Post autor: LucasF »

Trochę jednak uparłem się na Chrome. Może nie chcę tak łatwo odpuszczać. Czy jest ktoś z koleżanek i kolegów, kto używa Google Chrome i nie ma takiego problemu?

Dodane:
To jest wina stabilnej wersji. Po zainstalowaniu wersji dev (12) problem zniknął. Swoją drogą, uważacie, że korzystanie z tej eksperymentalnej wersji jest w miarę bezpieczne?

Edycja:
Skoro nikt nie wiedział, to opiszę temat do końca. Wpadłem na rozwiązanie całkowicie przypadkowo. Tak jak napisałem wyżej - zainstalowałem wersję niestabilną, następnie ją odinstalowałem przez Synaptica. Profil przeglądarki w home zostawiłem. Zainstalowałem stabilną. Przy uruchamianiu krzyczała, że profil nie jest zgodny z tą wersją przeglądarki. Usunąłem profil i koniec! Utworzył się nowy i Google Chrome w wersji stabilnej jest pełną gębą domyślną przeglądarką. Może strasznie to laickie, ale działa.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

w takim wypadku do usunięcia :)
ODPOWIEDZ