Dialog na nowych warunkach wdzwanianie przez pppoe dsl 6 mb

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
dan-j2
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:31

Dialog na nowych warunkach wdzwanianie przez pppoe dsl 6 mb

Post autor: dan-j2 »

Witam od pewnego czasu dialog na dsl wprowadzil koniecznosc wdzwaniania sie do internetu conie bardzo mi sie to podoba raz na 48 godzin jest zerwanie i dynamiczne ip ale do dynamicznego wiem jak sobie poradzic przez no ip ale pytanie jak skonfiguruje linuxa zeby laczyl mi sie przez rp pppoe z tym internetem jak nastapi zerwanie polaczenia serwer sam sobie odnowi polaczenie czy trzeba jakis skrypt wrzucic mu zeby sprawdzal polaczenie a nastepnie je odnawial ?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

u mnie net24 (netia) się samo łączy po rozłączeniu, ale w twoim wypadku jakiś skrypcik nie zaszkodzi.

np możesz przerobić ten (skrypt służy do ponownego łączenia neostrady w razie jej rozłączenia):

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
IP=`/sbin/ifconfig ppp0 | grep inet | cut -d ' ' -f12 |cut -d ':' -f2`
STATUS=`/bin/ping -c 2 -q $IP 2>/dev/null`
CODE=$?
PID='ps aux | grep pppd | grep root | cut -c 10,11,12,13 | tail -n 2| head -n 1'
NOW=`date`
if [ $CODE -gt 0 ]; then
echo "$NOW Neo siadlo, restartuje pppd" >> /var/log/neolog
kill -9 $PID
sleep 10s
/usr/sbin/pppd call ueagle-atm
else
echo $NOW Neostrada chodzi normalnie   >> /var/log/neolog
fi
dan-j2
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:31

Post autor: dan-j2 »

Witam mozesz mi jeszcze powiedziec czy ten skrypt ma chodzic caly czas w tle czy ma byc systematycznie uruchamiany przez crontaba co jakis czas do sprawdzania polaczenia ?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

dan-j2, skrypt dodajesz do crontaba i ustawiasz sobie żeby sprawdzał co jakiś czas (ja jak z niego korzystałem to ustawiłem co 5 min), gdy skrypt wykryje że nie ma neta, to ponownie połączy.

ale oczywiście dopasuj skrypt do siebie ;)
dan-j2
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:31

Post autor: dan-j2 »

Jeszcze mam pytanie jak ma wygladac w tym przypadku plik konfiguracyjny /etc/network/interfaces w przypadku tego internetu z dialoga na pppoe powiedzmy ze bedzie to szlo przez iface eth0
ODPOWIEDZ