instalacja z tar.gz

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
konju009
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 22:23
Lokalizacja: Gdynia (Polska)

instalacja z tar.gz

Post autor: konju009 »

mam pytanie potrzebuje macromedia flash player 'a ale nie potrafie go zainstalować niewiem gdzie wypakowac pliki tar.gz inne programy sa tez tak rozpowszechniane a ja poprostu niewiem co z tym zrobić pomocy!
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja miałem podobny problem. Rozpakuj to archiwum najlepie na pulpicie. Jest tam napewno plik o nazwie macromedia flash player-installer albo coś w tym stylu. Teraz możesz go uruchomić naciskając na niego 2 razy myszką ;-) albo wejść do konsoli jako root i wejść do tego folderu i wpisać ./install czy coś w tym stylu. Potem już sama instalacja jest.

Moge się mylić ale już 2 tygodnie siedzę na knoppixie a tak bardzo chciałbym na debianie :-(. Gdybym miałe teraz debiana to bym to sprawdził ale tak to moge tylko zgadywać.

Pozdro!

[ Dodano: 2006-09-01, 21:51 ]
Tak na marginesie to może ktoś mi pomoże z tym: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=228
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

A dlaczego po prostu nie zainstalujecie sobie tej wtyczki z paczki (flashplayer-mozilla lub flashplugin-nonfree)? Przydatne komendy: `aptitude search flash` lub `apt-cache search flash`
konju009
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 22:23
Lokalizacja: Gdynia (Polska)

instalacja adobe player'a

Post autor: konju009 »

juz wiem co trzeba zrobic żey zainstalować wspomnianą wtyczke do opery 9 a więc :
trzeba wypakować pliki w dowolne miejsce skopiować pliki flashplayer.xpt i libflashplayer.so do folderu
/usr/lib/opera9/plugins/ i wrzystko działa jak nalezy.Przy pamnietam że trzeba czytać readme :)
ODPOWIEDZ