Firewall

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

zablokowane znaczy chronione ;)
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Aha no czyli to znaczy, że mam dobrze ustawione. No a na stronie tej co wyżej podałem wszystkie porty mam stealth.

[ Dodano: 2007-06-06, 19:28 ]
Jeszcze coś mi przyszło do głowy
pierwszy pakiet inicjalizujący połączenie wysyłasz Ty, jeśli dostaniesz odpowiedź serwera to nie jest to już nawiązywanie nowego połączenia tylko połączenie nawiązane
A jeśli pobieram pliki na ktorrent, to nie ustawiam nic w portach, są tak samo jak teraz, a przecież pliki są ściągane. To w końcu które porty powinienem otworzyć i po co, jśli będę przecież narażony?
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

To ty wysyłasz żadanie czyli łańcuch OUTPUT( a on jest z domyślną polityką ACCEPT ), jesli otrzymasz żadanie to już stan połączenia jest ESTABLISHED, a to masz puszczone. Dlatego to działa.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Może jestem upierdliwy, ale nie rozumiem jednej rzeczy: w końcu dobrze, że tak mam, czy źle. Chodzi mi oto, czy tak powinno być? Odpowiedź: tak/nie, jak nie to co zmienić?
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

To od Ciebie zalezy co i jak chcesz miec ustawione, jak ja chcesz zeby ktokolwiek mógł się połączyć z Tobą to trzymaj taką politykę.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Zainstaluj rcconf, skrypt firewalla umieść w /etc/init.d/ nadając mu prawa wykonywalności. Potem będzie widoczny w rcconf, a z tego poziomu bez problemów dodasz go do skryptów uruchomieniowych.
A nie wystarczy przypadkiem na przykłąd tak:

Kod: Zaznacz cały

chmod +x firewall
update-rc.d firewall defaults 20
:-P
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Dobra, dzięki, mniej więcej rozumiem. Coraz bardziej Debian mi się podoba. Na razie jest ciężko, ale jestem dobrej myśli ;-) Początkowo tak też miałem z Mandrivą, a teraz już mi idzie całkiem łatwo. Jednak Mandriva to nie to samo co Debian, dlatego zostanę przy Debianie :-> To prawda, że Mandriva jest dobra jak ktoś ucieka od ms. Ale mdv to tylko port, po którym czeka cos więcej. Niech to będzie Debian.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

giaur pisze:A nie wystarczy przypadkiem na przykłąd tak:

Kod:
chmod +x firewall
update-rc.d firewall defaults 20
Jasne ze wystarczy, ale rcconf ułatwia tą czynność.
psv pisze:Coraz bardziej Debian mi się podoba.
:shock:
ODPOWIEDZ