Debian Portal

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
krewetki
Posty: 97
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:54
Lokalizacja: UK

Post autor: krewetki »

@fnmirk
Nadal nie wiem co mam zrobić widząc komunikat "krewetki chcesz nam pomóc w rozwoju Portalu? zapraszamy do tematu".
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

krewetki pisze:@fnmirk
Nadal nie wiem co mam zrobić widząc komunikat "krewetki chcesz nam pomóc w rozwoju Portalu? zapraszamy do tematu".
Jak to nie wiesz? Po prawej stronie jest krzyżyk :)
Awatar użytkownika
krewetki
Posty: 97
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:54
Lokalizacja: UK

to jest spam

Post autor: krewetki »

Redhead pisze:Jak to nie wiesz? Po prawej stronie jest krzyżyk :)
Właśnie tak zrobiłem. Poza tym:
Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Zaraz dostanę bana za "posty nie wnoszące niczego do tematu".
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

To co mnie razi:
- brak możliwości komentowania artykułów/newsów
- więszkość to nieaktualne starocie, przykłady - opis starego gruba (a w tej chwili domyślny jest grub2), opis instalacji debiana na ext4 - nieaktualny, na dzień dzisiejszy można dać instalacje zaawansowaną, zainstalować od razu sida na ext4 bez żadnych kombinacji a po zakończeniu instalacji system od razu działa na ext4. Zresztą mam wrażenie że już od dość dawna tak jest.

Więcej nie miałem czasu przeglądać. Nie można bezkrytycznie kopiować poradników z forum sprzed 5 lat - a data dodania artykułu jest świeża więc myląca.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Priorytetem było przejście na nowy skrypt z jak najmniejszymi zawirowaniami i prezentacja jego możliwości. Większość całego działu FAQ została opublikowana, dodatkowo, w formie artykułów na stronie głównej Wortalu.
Całkowicie nowe artykuły mają możliwość oceny i dodania komentarza na stronach autorów - blogi (odsyłacze na końcu artykułu).

Wiele artykułów w momencie publikacji jest przestarzała i na to nic nie poradzimy. Niektóre starzeją się szybciej niż dystrybucja stabilna. Wszystkie nowe artykuły (które powstały po przejściu na nowy skrypt forum) opublikowane na stronie głównej zezwalają na komentarz - na blogu autora. Nie wiem, czy jest sens wprowadzania komentowania tego samego artykułu w dwóch miejscach (zawsze można napisać polemikę do już istniejącego artykułu).
Awatar użytkownika
legend
Posty: 36
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 16:24

Post autor: legend »

Portal by się przydał, ale samym gadaniem go nie zrobicie.
grum

Post autor: grum »

Jak na dzień dzisiejszy stoi sprawa z tym portalem? Chodzi o to co jest na stronie głównej, czy trwają prace nad czymś zupełnie nowym?

Ja operuje pomoc w Zend lub Django
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

sfp
Posty: 3
Rejestracja: 31 lipca 2010, 18:35

Post autor: sfp »

Na tym forum jestem nowy, ale ostatnio sporo szukam/czytam i nabieram coraz większego przekonania, że rozproszenie projektów powoduje straszne marnowanie sił w środowisku: wiele tekstów, które się niemal pokrywają tematycznie -- wielu ludzi zrobiło to samo, a dodatkowo trudno w tym znaleźć niektóre informacje. Dlatego stronę merytoryczną proponuję rozpocząć od zestawienia dobrych materiałów dotyczących każdej z dziedzin, jakie już są w sieci - to bardzo ułatwi nowym realizowanie przeszukania dostępnych informacji i pokaże co tak naprawdę warto napisać.
Może też warto podjąć współpracę z autorami tychże tekstów - zamiast pisać własny to pomóc w rozwoju/przenieść na lepszą platformę?
Np. tu http://asciiwhiteplayground.site88.net/bpdp.html jest tłumaczenie Bash Guide for Beginers ale urwane na 1.3.2 - jeśli nigdzie nie ma kompletnego to warto je przejąć i pociągnąć.

Nie traktujcie tego jako krytyki pomysłu, tylko propozycję metody realizacji. Już samo zebranie w jednym, dobrze wypromowanym, miejscu odnośników do dobrych tekstów, wraz z krótkim opisem byłoby bardzo pożyteczne.
Proponowałbym między innymi kategoryzację:
*wprowadzenie - coś, co pozwala szybko zacząć używać danego narzędzia (np. http://www.ournet.pl/kursbasha/main.html)
*podręcznik - tekst wprowadzający w pełne wykorzystanie możliwości, ale z założeniem, że czytelnik na początku umie niewiele
*reference - dokumentacja techniczna.
Oczywiście można zastosować coś bardziej złożonego.
Rozróżnienie powyższe wydaje mi się istotne z tego względu, że początkujący
1) nic nie zrozumie z lektury man / reference
2) nie wie jakiego narzędzia użyć, więc nie wie jaki podręcznik systemowy przeczytać.
Mnie często wydaje się, że wiem i rozwiązuję problemy trochę na około (np. używałem awk do wyłuskania nazwy pliku ze ścieżki gdyż nie wiedziałem o basename).

Edycja:
Będę brutalny, w duchu powyższego proponuję raczej spróbować mediacji w celu połączenia sił skoro tyle jest portali/forów debianowych, niż tworzenia nowego. Jeśli napiszecie podobne teksty pod nowymi tytułami, albo własny serwis wiadomości to po prostu utrudni szukanie.
Wolność robienia po swojemu w porządku, ale wtedy pożyteczne to nie jest. Oczywiście można w ramach ćwiczeń napisać nowy edytor tekstu, ale tylko dla ćwiczeń - jeśli się chce zrobić coś pożytecznego to lepiej pomóc w rozwoju już istniejącego. Chyba, że ktoś ma pomysł tak rewolucyjny jak Vim lub Emax.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

sfp, póki Ci zapał nie przeminie (wakacyjny zapewne) to możesz zacząć już od dziś: http://debian.linux.pl/threads/19645-Ma ... wydarzenia
ODPOWIEDZ