Speedtouch 330 i nieneostrada

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
stephanek
Posty: 36
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:16

Post autor: stephanek »

@mlyczek:
moze troche źle się wyraziłem, ale trochę zaskoczyło mnie proste pytanie które nawet wstydziłbym sie zadac (3 sek. na google-najprostsze zapytanie). Sam miałem dość odpowiedzi typu rtfm ale dzieki temu nauczylem sie szukac zanim zadam pytanie na forum.
do autora: na przyszłość opisuj dokładniej problem (tresci komunikatow bledow, logi)oraz działania przeprowadzone w celu jego likwidacji
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

stephanek pisze:moze troche źle się wyraziłem, ale trochę zaskoczyło mnie proste pytanie które nawet wstydziłbym sie zadac (3 sek. na google-najprostsze zapytanie). Sam miałem dość odpowiedzi typu rtfm ale dzieki temu nauczylem sie szukac zanim zadam pytanie na forum.
Zgadzam się, że pytanie było proste i można odpowiedź na nie znaleźć bardzo szybko, ale dawanie odpowiedzi, której treścią jest tylko rtfm wydaje mi się (osobiście) trochę nieuprzejme, dlatego podałem link do wikipedii - może to zasugeruje, że można było tę odpowiedź znaleźć samemu, często zamiast udzielać pełnej odpowiedzi podpowiadam zaglądnięcie na odpowiednią stronę, ale przy linku piszę, która to pozycja w google :) Moja odpowiedź wynikała ze złego zrozumienia przeze mnie Twojego zdania o znajomości sprzętu i nie braniu się za linuksa, bo w pełni się z Tobą zgadzam, że samodzielne szukanie uczy wiele (jak już pisałem, sam tą metodą wiele się nauczyłem, wg tego pierwszy raz instalowałem linuksa, itp.). Ale wydaje mi się, że czasami można udzielić odpowiedzi na pytanie (choćby częściowej) i zasugerować doszukanie reszty i szukanie w przyszłości odpowiedzi samodzielnie, niż dawać rtfm i zniechęcać pytającego do forum i linuksa.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Panowe stephanek i mlyczek nie offtopujcie :)



invader4, jak jak pisał już mlyczek - skorzystaj z linku który Ci podał, a jeśli problem nadal będzie się powtarzał i będziesz przekonany że to wina źle wpisanego loginu, to wyślij e-maila/zadzwoń na infolinię twojego dostawcy i spytaj o to jak poprawnie powinien wyglądać login "pod GNU/Linuksem" (czyli jaka jest poprawna forma loginu u twojego dostawcy).
invader4
Posty: 28
Rejestracja: 12 listopada 2006, 10:20

Post autor: invader4 »

dzięki wan, wyprubuję ale dopier za kilka dni, bo oczekuję na Debiena Etch.

Tylko zapomniałem dodać bardzo istotnej rzeczy - jest to połączenie pppoe. Sory za takie niedopartzenia ale z lnuxem dopiero zaczna, a i już na wstępie mi się podoba. Gdyby tylko ten internet.
dreake
Posty: 9
Rejestracja: 13 października 2007, 09:34
Lokalizacja: Krakow

Post autor: dreake »

Ja tez w domu mialem Emil Juniora. Korzysta on z PPPoE. Login i haslo dostajesz w ladnej bialej kopercie podczas podpisywania umowy. Nie jest on w formie sth@isp tylko poprostu dowolny ciag znakow. Poszukaj. Musisz go miec bo nie polaczysz sie bez niego rowniez na Windowsie.
ODPOWIEDZ