R

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
cezary188
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2010, 21:24

Ręczne zarządzanie serwerem - konfiguracja domen - Direct Admin

Post autor: cezary188 »

Mam ja sobie Direct Admina ale został on zainstalowane na partycji, która ma 800MB i w zasadzie uruchamia się tam tylko jedna domena z plikami serwisu i nie mogę założyć następnej. Bo uzyskuję informację, że nie ma już miejsca. Partycje inne, oczywiście są, ale nie mam pojęcia jak przeinstalować (wskazać je Direct Adminowi aby na nich pracował.
Jak wiadomo DA tworzy sobie swoje katalogi, czyli /home/admin/domena w między czasie testowałem serwer na:

Kod: Zaznacz cały

moje ip /var/html/nazwa_katalogu
i w zasadzie jest wszystko w porządku, tylko pojawiły się dwa problemy. Jak ustawić domenę aby wskazywała na ten katalog w /var/...? Dnsy już wskazują na ip serwera i wszystko jest w porządku tylko nie wiem gdzie ustawić aby domena wskazywała do tego katalogu.

Druga sprawa to jak ustawić crona aby uruchamiał z konkretnej ścieżki. Wszystko to potrzebuję zrobić przez SSH. Jak mi się uda to nie będę potrzebował już Direct Admina.
Bardzo proszę o pomoc.
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

Jeśli masz pełen dostęp do serwera to zamontuj sobie katalog /home (w nim Direct Admin chyba domyślnie zakłada konta) na tej większej partycji, o ile masz wolną lub zamień z inna mniej wykorzystana. A co do ustawień DA to główne ustawienia są w pliku directadmin.conf (zależnie od dystrybucji w /etc albo w katalogu DA /usr/local/directadmin...).
cezary188
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2010, 21:24

Post autor: cezary188 »

Tak fajnie ja to wiem, ale skoro mi potrzebne sa tylko dwie fukcje z tego panelu to po co mi taki panel, mnie interesuje zrobinie tych dwoch rzeczy recznie bez panelu. I pytanie jak zrobic wskazanie domenie do konkretnego katalogu na serwerze oraz jak ustawic crona.
Awatar użytkownika
lessmian2
Member
Posty: 1088
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lessmian2 »

Domenie nie wskazujesz katalogu. Odpowiednio konfigurujesz serwer www, aby dla danej nazwy domenowej, serwował aplikację z odpowiedniego katalogu. Poczytaj o wirtualnych hostach w Apache. A crona edytujesz za pomocą polecenia crontab - polecam poczytać

Kod: Zaznacz cały

man crontab
ODPOWIEDZ