[+] B

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
evil
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24

[+] Błąd podczas kompilacji jądra

Post autor: evil »

Witam!
Chciałem sobie kompilować jądro ale nie za bardzo mi to wychodzi (na innych dystrybucjach nie było żadnych problemów). Rozpakowuję kod źródłowy i przystępuję do konfiguracji:

Kod: Zaznacz cały

# make xconfig
  CHECK   qt
*
* Unable to find the QT installation. Please make sure that
* the QT development package is correctly installed and
* either install pkg-config or set the QTDIR environment
* variable to the correct location.
*
make[1]: *** Brak reguł do zrobienia obiektu `scripts/kconfig/.tmp_qtcheck', wymaganego przez `scripts/kconfig/qconf.o'. Stop.
make: *** [xconfig] Błąd 2
Dodam że qt jest zainstalowane (po próbach z pakietami deb i kompilowanymi przeze mnie efekt jest ten sam).
p_and
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, 13:30

Post autor: p_and »

* Unable to find the QT installation. Please make sure that
* the QT development package is correctly installed and
* either install pkg-config or set the QTDIR environment
* variable to the correct location.
Na Twoim miejscu jeszcze raz upewniłbym się czy mam zainstalowaną paczkę libqt3-mt-devel lub libqt4-devel, w zależności którą wersję QT posiadasz w systemie. Co do qt3 to może się też przydać paczka libqt3-headers, która zawiera wszystkie pliki nagłówkowe i jest potrzebna jeżeli chcesz kompilować programy korzystające z qt3. Jeżeli okaże się, że masz już tę paczkę to poszukaj, gdzie w systemie masz zlokalizowane pliki dla qt (np. przy pomocy polecenia locate, pamiętaj aby wcześniej zaktualizować bazę plików przy pomocy polecenia updatedb). Jeżeli w zmiennej QTDIR nie będziesz miał tej ścieżki to dopisz ją tam i wyeksportuj, np.

Kod: Zaznacz cały

export QTDIR=$QTDIR:/sciezka/do/plikow/
Sam nigdy nie spotkałem się z tego typu problemem, rozwiązanie podaje na podstawie logów które podałeś. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat problemów, które mogą wystąpić podczas pracy z make, polecam artykuł.

Pozdrawiam.
evil
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24

Post autor: evil »

Wielkie dzięki! Ja się z tym męczyłem kilka dni, a ty załatwiłeś to w chwile! Instalacja wskazanych paczek załatwiłą sprawę.
p_and
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, 13:30

Post autor: p_and »

Ciesze się, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam ;-)
ODPOWIEDZ