Karta dźwi

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy - brak dźwięku

Post autor: godzio89 »

Mam kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy, jak zainstalować dźwięk? Próbowałem przez Alsę - poradnik na tym forum ale dźwięku nadal nie ma.
Awatar użytkownika
Unit
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 27 marca 2007, 09:39

Post autor: Unit »

A dokładniej jaki ten model tego Audigy? Najlepiej przedstaw cyferki z układu karty (CA0106?).
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

Model to SOund Blaster Audigy 2ZS a te cyferki co mam podac z ukladu to nie wiem ogole co to jest :D
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

godzio89 pokaż wynik polecenia

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l | grep alsa
użyłeś alsaconf?
masz drugi układ dźwiękowy zintegrowany z płytą główną?
Adax
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2007, 12:45

Post autor: Adax »

Ja rowniez posiadam problem z karta dzwiekowa.... Skonfiguraowalem ALSA , ale pozniej w alsamixer, nie chca mi sie podglaszac kanaly, i nie mam pojecia dlaczego;/ wg. poradnikow roznych wszystko powinno byc ok....
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Adax, a pokazuje Ci alsamixer twoją kartę w lewym górnym rogu? Może jednak masz coś źle poustawiane i alsamixer nie widzi twojej karty. Zobacz jak to u mnie wygląda.
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

u mnie widzi to tak
http://img206.imageshack.us/my.php?image=aaasd8.png
nie wiem dlaczego widzi niby :Nvidia nForce2 ;/ moze dlatego ze zle sterowniki wgralem do mojej karty graficznej: GeForce Fx 5700
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Na moje oko masz w tej chwili aktywną kartę zintegrowaną na płycie głównej. Zrób alsaconf i wybierz tę drugą kartę.

Przy okazji mam pytanie: czy można przy pomocy alsaconf używać 2 kart dźwiękowych, czy można zrobić to tylko tak, że alsaconf wykrywa jedną, a drugą dodaje się do alsa-base w /etc/modutils?
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

wybralem ta druga karte dzwikowa ale i tak dziwieku nie ma
Podlaczylem sluchawki a odlaczylem calkowicie glosniki...moze glosniki mam rozwalone..ale teraz na sluchawkach tez nie ma dzwieku..i jak w alsamixer mam SoundBlaser Audigy to jak ponownie uruchomie kompa traci ustawienia i widzi inna karte co zrobic?
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

godzio89 pisze:wybralem ta druga karte dzwikowa ale i tak dziwieku nie ma
musisz wyłączyć kartę zintegrowaną (nForce) w BIOSie i jeszcze raz odpalić alsaconf

co do twojego problemu mlyczek, to ja też mam dwie karty dźwiękowe ale nigdy nie miałem potrzeby korzystania z obu jednocześnie, więc nie wiem jak to ugryść.
ODPOWIEDZ