[SOLVED] Fluxbox - brak polskich znaków w menu

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
think
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 22:42
Lokalizacja: google

[SOLVED] Fluxbox - brak polskich znaków w menu

Post autor: think »

Siema
Zainstalowałem "czystego" etch'a, po czym skonfigurowałem x.org'a i na końcu zainstalowałem fluxboxa. Wszystko ładnie chodzi tylko w menu fluxbox'a nie ma polskich znaków, dokładnie rzecz ujmując nie są wyswietlane literki z polskimi znakami, wygląda to mniej więcej tak:

Kod: Zaznacz cały

powinno być tak: przeźroczystość 
a jest tak: prze
Jak widać literka 'ź' jest już nie wyświetlana jak i reszta wyrazu po tej literce. W jaki sposób mogę się uporać z tym problemem?

Pozdrawiam
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

problem występuje tylko we fluxie? czy w konsoli też?
jeśli w konsoli też po polecam spolonizować Debiana: https://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579

mi do wystarczyło żeby flux był w całości po polsku.
Gość

Post autor: Gość »

Fluxbox domyślnie używa UTF-8

¯eby mieć PL znaki w menu :
- ustaw dla menu czcionkę obsługującą kodowanie jakiego żądasz
- na początku pliku ~/.fluxbox/menu jako drugą linię wstaw wymuszenie kodowanie menu

Przykład :

Kod: Zaznacz cały

[begin]  (  Debian GNU/Linux) {}
[encoding] {UTF-8}
    [separator]
    [exec] (Uruchom...) {fbrun -title "Uruchom" -font Verdana-8 -bg "#FFFFFF"}
jak chcesz ISO to zmień na :

Kod: Zaznacz cały

[encoding] {ISO-8859-2}

Pozdrawiam
think
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 22:42
Lokalizacja: google

Post autor: think »

Poradziłem sobie w inny sposób, skonfigurowałem jeszcze raz locales i zaznaczyłem iso i utf, i teraz już wszystko ładnie mi wyświetla ;)

Pozdrawiam
bezet
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Lidzbark Warmiñski

Post autor: bezet »

Mam ten sam problem. We wszystkim programach mam polskie znaki, mogę je pisać ale tylko fluxbox ich nie wyświetla. Nie ważne jakie kodowanie ustawie. Polonizacja była, reconfigure "wszystkiego" też po kilka razy. Wszystko jest piękne tylko ten nieszczęsny fluxbox. Forum i google już przeleciałem i nie znalazłem nic co by rozwiązało mój problem.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Mi się nie chciało bawić z problemem. Tym bardziej, że większość rad nie odniosła skutku. Zainstalowałem sobie nowego fluxa z backportów. Polecam. Zero problemów, z którymi trzeba się borykać w wersj umieszczonej w repo Etch'a.
ODPOWIEDZ