mikrofon

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

mikrofon

Post autor: Kaka' »

Kupiłem dzisiaj mikrofon ze słuchawkami żeby pogadać z kolegami przez skype. Ale nie jestem pewien czy dobrze jest on skonfigurowany - dżwięk w słuchawkach słyszę ( mp3 itp. ) ale nie wiem jak sprawdzić czy mikrofon działa. Mam taki programik ''Rejestrator dźwięku'' uruchamiam go i chce zapisać to co mówie ale kiedy próbuje otworzyć ten plik to pisze mi, że jest on pusty :-/ Może w takim razie mikrofon trzeba skonfigurować itp. Bo pod XP działa idealnie a pod Debianem to wogle nie wiem czy działa.

Prosze o Pomoc!

Z góry dzięki !!
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Jeśli masz KDE to sprawdź w Kmix lub innym programie do ustawiania głośności dźwięku, czy masz na wejściu uaktywniony mikrofon i ustawioną głośność dla niego
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Nie mam KDE ale mam Gnome - więc co teraz? Czytałem gdzieś, że trzeba wpisać coś w konsoli - coś w stylu: alsamix czy coś takiego - wpisywałem wszystkie możliwości ale pisze, że nie ma takiego polecenia.

Co teraz zrobić??

[ Dodano: 2006-08-06, 22:03 ]
A i przy okazji mam jeszcze jedno pytanko. Mianowicie bardzo często zawiesza mi się xmms a potem cały system. Czytałem o tym i się dowiedziałem, że trzeba ściągnąć jakiś moduł czy coś takiego? Jeśli tak to jaki?
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Post autor: DaViDeX »

Kaka' pisze:Czytałem gdzieś, że trzeba wpisać coś w konsoli - coś w stylu: alsamix czy coś takiego - wpisywałem wszystkie możliwości ale pisze, że nie ma takiego polecenia.
Doinstaluj alsautils.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Super :-x :-/ - zainstalowałem alsautils i nic nie działa jeśli chodzi o dźwięk - wogle dźwięku nie ma :-/

Coż mam teraz zrobić żeby np. przywrócić swój system do poprzedniego stanu kiedy jeszcze dźwięk działał ??

[ Dodano: 2006-08-07, 22:00 ]
Szukałem w google na temat przywracania debiana do poprzedniego stanu ale wyniki nie były zadowalające.....Więc mam pytanie - jak przywrócić system? Albo jak naprawić to, że mi dźwięk nie działa? Ja tylko zainstalowałem alsautils i wogle dźwięku nie ma :-/

No a zakładając, że już mi dźwięk bedzie działał to co mam zrobić żeby mi mikrofon działał. Może nie powinienem instalować wtyczek itp. z alsa ale z eSound - bo tak mam nastawione w xmms a w innych wtyczkach dźwięku nie było by.
gson
Posty: 24
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 21:12
Lokalizacja: Nowogard/Kraków

Post autor: gson »

hmm wpisz w konsole alsamixer, bo może Ci sie dzwięk ściszył :> tak sie zdarza po instalacji czegoś z alsy, poza tym na niektórych kartach musisz miec wyciszone Headphon i Line Jack Sense
strzalkami prawo lewo sie poruszasz, gora dol glosnosc, m wyciszenie, esc wychodzisz
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No z dźwikiem wszytko już ok :D Dzięki!

A co teraz zrobić żeby mikrofon działał?
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

Napisz czy w alsamixer masz wlaczony mikrofon. Odpal alsamixer przelecz strzaleczka do mic i strzaleczk do gory zeby podglosnic ewentualnie m zeby wylaczyc wyciszenie (jesli MM nie jest podswietlone na zielono) a co do sprawdzenia mic to daj glosnosc mic na full i jeszcze wlacz mic boots i nagraj sie na poczte skype i bedziesz wiedzial czy smiga
Pozdro
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Włączam alsamixer i pojawia się coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such device
Cóż to znaczy?
fik
Posty: 30
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:41
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fik »

Nie wiem czy to może ja tylko jestem jakiś inny, ale czy tak ciężko wkleić komunikat o błędzie do wujka google i zobaczyć czy ktoś już nie miał takie problemu (a z tego co widzę to miał).
No offence, ale trochę więcej samozaparcia, bo jak będziesz klepał co Ci ktoś napisze to się nigdy nic nie nauczysz.

pzdr
ODPOWIEDZ