Instalacja Debian 4.0 ia-64

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Misiaq1983
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:39

Post autor: Misiaq1983 »

na DVD za dużo by tego było na cd - szkoda kasy na nośniki a poza mam neo więc ściąganie i konfigurowanie nawet net instalera - nie jest dobrrym pomyslem za dużo czasu i nie wiem czemu nawet ta płyta nie chce wystartować ... i tak się zastawia cy jakbym w koncu sciagnal jakas dzialjaca u mnie plytke net instalera czy da sie przekopiowac gdzies pliki z dvd - miejsc a mam full zeby zainstalowac to juz bez pobierania z netu.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

W czasie instalacji z płyty netinstall pyta się chyba, czy nie masz jakichś płyt debiana i jeżeli masz to on je skanuje i m.in. z nich instaluje system. Ale nie pamiętam do końca, czy tak rzeczywiście jest.
Misiaq1983
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:39

Post autor: Misiaq1983 »

To jeden problem jak coś mam powiedzmy rozwiązany tylko pytanie co z botowanieem :(
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Chmm... Spróbuj nagrać to netinstall na jakieś CD-RW (jeśli masz) i zobacz czy się uruchomi. Trochę to dziwne się wydaje, że jedne płyty bootuje, a drugie nie.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Misiaq1983, ściągnij pierwszą płytę CD, na niej masz to co potrzeba (system postawisz bez problemów, opis znajdziesz w przyklejonym temacie), a jak już system będziesz miał postawiony, to tą DVD dodasz do repo, i będziesz mógł z niej zainstalować resztę programów jakie potrzebujesz).



aloha
Misiaq1983
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:39

Post autor: Misiaq1983 »

Taki zamiar mam własnie ... Oby to poskutkowalo ...

[ Dodano: 2007-04-25, 18:40 ]
ok net install mi działa ... pytanie za 100 punktów jak teraz dodać pakiety ?? z DVD ??
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ok net install mi działa ... pytanie za 100 punktów jak teraz dodać pakiety ?? z DVD ??
zainstaluj system podstawowy, po zainstalowaniu systemu podstawowego odpal go i w konsoli wpisz:

Kod: Zaznacz cały

apt-cdrom add
to doda płytę do repozytorium.

potem będziesz mógł instalować pakiety z DVD przy użyciu apt-get/aptitude.
ODPOWIEDZ