skrypt w bashu o zaj

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
krzyszthof
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 10:24

skrypt w bashu o zajętości katalogów

Post autor: krzyszthof »

Witam
Muszę napisać skrypt na zaliczenie, tylko nie wiem jak się do niego zabrać. Może ktoś mi pomoże?

Lista zajętościowa katalogu
Dla zadanego katalogu drukować listę plików i podkatalogów posortowanych w porządku malejącym według zajętości. Dla pliku jako zajętość przyjmować rozmiar własny, dla podkatalogu - sumę rozmiarów wszystkich plików zawartych w jego gałęzi.
Format drukowanej listy plików:

<zajętość> <użytkownik> <typ> <nazwa>

W powyższym wydruku <użytkownik> jest w przypadku pliku nie będącego katalogiem, właścicielem pliku, a w przypadku katalogu - posiadaczem plików o największej zajętości w tym katalogu. <typ> jest litera: ``d'' dla katalogu, ``-'' dla zwykłego pliku, ``l'' - dla skrótu (dowiązania symbolicznego) itp.
Pod listą zajętościową plików wydrukować podsumowanie:

* sumaryczną zajętość plików w danym katalogu oraz w jego podkatalogach,
* listę sumarycznych zajętości plików w danym katalogu oraz w jego podkatalogach w rozbiciu na poszczególnych użytkowników.

Uwaga: przy rekurencyjnym przeglądaniu katalogów nie brać pod uwagę dowiązań symbolicznych.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

http://rtfm.killfile.pl/#praca_domowa

Nie odrabiamy prac domowych. Poszukaj na forum o tym, poczytaj man bash.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

właściwie to ten temat od razu powinien polecieć do /dev/null

ale niech zostanie, niech ludzie mają przykład jak się dochodzi do wyższego "wykształcenia".


krzyszthof, domyślam się że systemami GNU/Linuksowymi nie miałeś dotychczas odczynienia, więc zainstaluj jakiś system z tej rodziny, a potem:

Kod: Zaznacz cały

man bash
tylko tyle Ci "pomogę", bo to Ty masz zaliczyć, nie ja, ani nikt z forum.



aloha
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

velmafia pisze:(...) ale niech zostanie, niech ludzie mają przykład jak się dochodzi do wyższego "wykształcenia".
krzyszthof, domyślam się że systemami GNU/Linuksowymi nie miałeś dotychczas odczynienia, więc zainstaluj jakiś system z tej rodziny, a potem:

Kod: Zaznacz cały

man bash
tylko tyle Ci "pomogę", bo to Ty masz zaliczyć, nie ja, ani nikt z forum.
aloha
No nie wiem, czy to nie jest niedźwiedzia przysługa ]man ls[/code]
ODPOWIEDZ