Jak nauczy

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
boobs
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 18:14

Jak nauczyć się podstaw c++?

Post autor: boobs »

Witam.
Chciałem poznać podstawy c++ więc zacząłem uczyć się z tej strony:
http://www.ithelpdesk.pl/
niestety aby przeglądać dalej trzeba dać na chleb adminowi, a niestety ani mi się śni.
Próbowałem uczyć się z symfonii c++ lecz nie wiele z tego rozumiałem?
Znacie jakieś przejrzyste kursy c++ podobne do tego ze strony powyżej?

Pozdrawiam.
B33RK4
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: B33RK4 »

Symfonii C++ nie rozumiesz? No jak to, skoro tam są opisane podstawy, w dodatku prostym językiem co się łatwo czyta? Podejdź do niej jeszcze raz, a te kursy są nic nie warte i szkoda tracić na nie czas.
tracerout
Posty: 32
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 16:21

Post autor: tracerout »

Wracając do tematu...
Polecam "Od zera do gier kodera". Co prawda skierowany do użytkowników MS Windows ale to nie wielki problem (z pomocą GOOGLE można uzyskać podobne efekty z bibliotek dla Linuksa).
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

boobs pisze:Próbowałem uczyć się z symfonii c++ lecz nie wiele z tego rozumiałem
Hmm... możesz spróbować jeszcze "Thinking in C++".
Ale szczerze: jeśli nawet Symfonia jest dla Ciebie za trudna, to po prostu się do tego nie nadajesz.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

AdeBe, nie pisz tak, bo boobs się może zrazić. W moim przypadku było tak, że "Symfonii C++" nie przegryzłem, natomiast "Thinking in C++" łykałem jak spragniony wodę. Po prostu nie każdemu pasuje styl opisu zaprezentowany przez Grębosza. Może podobnie będzie u boobsa.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

szmergiell, ale nie przegryzłeś w sensie, że Cię ten styl denerwował, czy też nie rozumiałeś tego co pisze?
Staram się jak mogę nie przekreślać ludzi (dlatego sam też zaproponowałem "Thinking in C++"), ale jak widzę kody pisane przez niektórych, to naprawdę czasami byłoby lepiej gdyby się za to nie brali.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

AdeBe, z tego co pamiętam, to nie rozumiałem tego co pisał. Prawdopodobnie nie dla mnie taki sposób tłumaczenia, jaki on sobie obrał i dopiero "Thinking in C++" do mnie trafiło. Niby książka trudniejsza (w opinii co poniektórych), natomiast dla mnie była jak znalazł.
boobs
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 18:14

Post autor: boobs »

szmergiell, ok dzięki zobacze to "Thinking in c++"

pozdrawiam
pietrzuch
Beginner
Posty: 104
Rejestracja: 21 lipca 2007, 22:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pietrzuch »

Thinking in C++ na stronie autora książki jest opublikowane za darmo w języku angielskim.

A Symfonia to raczej prosto napisana książka więc trochę dziwi mnie to że jej nie rozumiesz, a napewno lepiej nauczy Cię niż większość 10 stronnych kursów online.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Lippman S.B., Lajoie J. "C++ Primer" czyli WNT "Podstawy języka C++" - jeżeli zależy Ci na jakości.
Jeżeli na prostocie to http://helion.pl/ksiazki/cppdk.htm "C++ dla każdego".
Miałem obie wiem co pisze.
ODPOWIEDZ