Wymiana grafiki

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Używałem pod debianem radeona 9600pro i nie miałem żadnych powodów do narzekania. Fakt że z wydajnością było tak sobie (ok połowy wydajności pod windows na tym samym sprzęcie) ale filmy chodziły - a i grać też sie dało - przeszedłem jeszczer raz neverwinter. Używałem sterowników ati (zamkniętych).
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

darkwater pisze:Używałem pod debianem radeona 9600pro i nie miałem żadnych powodów do narzekania. Fakt że z wydajnością było tak sobie (ok połowy wydajności pod windows na tym samym sprzęcie) ale filmy chodziły - a i grać też sie dało - przeszedłem jeszczer raz neverwinter. Używałem sterowników ati (zamkniętych).
no i elegancko, dzieki
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ja mam radka 9600pro i problemów nie mam, beryl chodzi (może nie jest to rewelacja, ale przy odpowiednim skonfigurowaniu beryla działa dobrze), filmy też chodzą, a system działa dobrze.


jedyne co będziesz musiał zmieni to wpis w xorgu, na stery ati, albo ponownie skonfigurować xorga
polecam otwarte sterowniki (sam z nich korzystam i jestem zadowolony), w razie jak być zdecydował się też na otwarte stery (jeśli chcesz mieć beryla, to otwarte stery są nawet zalecane), i miał byś problemy z akceleracją to tu masz opis instalacji sterowników: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=952



aloha
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

wszystko działa na nowej karcie, nawet beryl, tylko troche tak jakby sie przycinał czasami, nierozumiem, poprzednio karte mialem sprzed 2 epok i działało to troche lepiej, trochę się męczyłem z xorgiem (nie chciał łyknąć porządanego odświeżania)
zdecydowałem się na otwarte sterowniki
ale jest jeden mały problem, w momencie w którym kończy ładować się system i odpalają się xy to przez jakies 5 sekund zanim wskoczy gdm coś dłużej niż na karcie nvidii mam czarny ekran i takie poziome przeskakujące kolorowe paski, czym to może być spowodowane?
dzięki za pomoc
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

widzisz, ja przeskoczylem z n-vidii G-force2 32 MiB ram na ati Rage 128 , i nie maja sobie rownych, ati tnie sie leciutka nawet na avi, a na Gforce 2 gralem nawet na 3d grach, gzala sie troszke, ale po wstawieniu coolera smiga, i smiga do tej pory, tylko ze w innym kompie.

Pozdrawiam.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ms-trex pisze:poziome przeskakujące kolorowe paski, czym to może być spowodowane?
To przez stery otwarte - też tak miałem. Olać to.
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

aha no to ok
dzieki wam
ODPOWIEDZ