Debian i Windows Vista na jednym komputerze

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

No jesteś normalnie zalogowany w systemie jako użytkownik mateusz. Możesz normalnie "działać" w konsoli. Zaloguj się na roota i doinstaluj X'y i jakieś środowisko graficzne, bo pewnie brakuje Ci tego.
Stackhouse
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 23:45

Post autor: Stackhouse »

A mógłbyś mi to bardziej wytłumaczyć? Ja pierwszy raz mam styczność z Debianem.
Jak doinstalować te brakujące rzeczy? Mam Debiana na 6 płytach DVD to z nich coś czy jak?
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Instalacja X-servera

Kod: Zaznacz cały

aptitude install xserver-xorg xbase-clients xfonts-base xterm
Instalacja GNOME

Kod: Zaznacz cały

aptitude install gnome-core gnome-audio gdm
Więcej informacji.
kalota

Post autor: kalota »

Ja znowu doradzę Ci coś innego, skoro jesteś zupełnie nowym użytkownikiem i nie masz pojęcia nawet o tak trywialnych rzeczach jak instalacja pakietów, repozytoria i podstawowe konfiguracje i ustawienia - to wybacz, ale chyba rzucasz się na zbyt głęboką wodę.

Dobra rada, zainstaluje Ubuntu, posiedź na forach internetowych Ubuntu, naucz się podstaw, a za pół roku zainstaluj Debiana.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

kalota pisze:chyba rzucasz się na zbyt głęboką wodę.
Bzdura, nie wiem po co podtrzymujesz absurdalny mit, że Debian jest trudny.
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

ArnVaker pisze:Bzdura, nie wiem po co podtrzymujesz absurdalny mit, że Debian jest trudny.
Dokładnie. Ja też zaczynałam od Debiana, wcześniej bawiąc się tylko tydzień Knoppiksem aby zobaczyć co to w ogóle jest ten Linux.
Wystarczy poczytać parę poradników o Debianie i Linuksie aby mieć jakieś pojęcie o nim, a potem to już idzie z górki. Tyle, że cały czas trzeba poszerzać swoją wiedzę o nim aby sobie poradzić. ;-)
Stackhouse
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 23:45

Post autor: Stackhouse »

kalota, ja nie jestem głupi, wystarczy mnie tylko nakierować i sobie poradzę.
Dziękuję za pomoc. W razie czego będę pytał, pozdrawiam.

[Dodano: 2009-09-10, 18:41]
Słuchajcie, a które środowisko jest lepsze? Bo tyle ilu użytkowników tyle opinii.
Wiem, że można przetestować każde środowisko i wybrać, ale powiedzcie mi które jest bardziej efektowne, lepiej wygląda. Głównie zależy mi właśnie na efektowności i wyglądzie.
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. To kwestia gustu. Praktycznie każde środowisko może wyglądać tak samo jak się dobierze odpowiednie motywy i ikony.

Musisz obejrzeć i sam wybrać.
GNOME
KDE
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

Stackhouse pisze:Słuchajcie, a które środowisko jest lepsze? Bo tyle ilu użytkowników tyle opinii.
Właśnie dlatego nie powinieneś zadawać tego pytania.
Wejdź sobie do tematu z pulpitami w dziale Desktop i pooglądaj, jak Ci się coś spodoba to zainstaluj i przetestuj sobie dane środowisko. Jak coś to zawsze możesz je zmienić czy zainstalować dodatkowo inne (a nawet wiele) i sobie ich używać w zależności od np. dnia tygodnia. :-)
Hitsu
Posty: 14
Rejestracja: 10 września 2009, 16:40
Lokalizacja: z macicy ;p

Post autor: Hitsu »

Stackhouse pisze:[Dodano: 2009-09-10, 18:41]
Słuchajcie, a które środowisko jest lepsze? Bo tyle ilu użytkowników tyle opinii.
Wiem, że można przetestować każde środowisko i wybrać, ale powiedzcie mi które jest bardziej efektowne, lepiej wygląda. Głównie zależy mi właśnie na efektowności i wyglądzie.
Jeśli zależy ci na efektywności to polecam KDE. Jeśli na szybkośći Xfce. Gnome jak dla mnie jest taki sobie :) .
ODPOWIEDZ