[+] Jaka wersja Debiana dla Athlona XP?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Paladyn
Posty: 4
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 08:56

[+] Jaka wersja Debiana dla Athlona XP?

Post autor: Paladyn »

Witam.
Mam zamiar wypróbować Debiana, ale nie wiem jaką płytę instalacyjną ściągnąć dla Athlona XP, który ma architekturę i686. Na stronieównej Debiana jest odnośnik dla architektury i386.
Czy powinienem ściągnąć tę wersję? Czy podczas instalacji wybiera się rodzaj jądra? Czy instalacja przebiega, łatwo czy nie obędzie się bez podręcznika instalacyjnego tak jak np. w Gentoo?
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Post autor: xmaster »

Olo
Posty: 77
Rejestracja: 10 lutego 2009, 18:06
Lokalizacja: £ód¿

Post autor: Olo »

Paladyn pisze:Athlona XP, który ma architekturę i686
AMD64
Paladyn pisze:Czy podczas instalacji wybiera się rodzaj jądra? Czy instalacja przebiega, łatwo czy nie obędzie się bez podręcznika instalacyjnego tak jak np. w Gentoo?
Obejdzie się bez podręcznika, musisz tylko wcześnie zrobić partycje. W zależności od gałęzi (stabilna, niestabilna, testowa), jądro po instalacji samo się "dociągnie".
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@Olo

Od kiedy to Athlon XP wpiera 64bit?

PS Nie wystarczy sam link do akcji? Musisz nas jeszcze męczyć widokiem jakiegoś żółtego gryzonia?

@Paladyn

Pobierz obraz który znalazłeś, czyli i386. Ta płyta wspiera całą rodzinę x86, czyli 386,486,586,686.

Jeśli jeszcze nie znasz za dobrze systemu, to polecam Ci zainstalować wersję stabilną z pełnej płyty CD lub DVD (poszczególne płyty, ze zintegrowanymi środowiskami graficznymi, masz podpisane), na wersje rozwojowe i instalacje sieciowe będziesz mieć jeszcze czas.
Paladyn
Posty: 4
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 08:56

Post autor: Paladyn »

iria, wielkie dzięki o to mi chodziło. Myślałem, że trzeba szukać jajka do i686 mając płytkę z i386.
ODPOWIEDZ