Problem: XMMS - "Naruszenie segmentacji"

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
duo666
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 19:34

Problem: XMMS - "Naruszenie segmentacji"

Post autor: duo666 »

Witam

Już dawno obaliłem wpojony mi mit że linux jest dużo stabilniejszy od windowsa.. Szczerze mówiąc ostatnio mam z nim sporo problemów. Jeden z nich wygląda następująco: Xmms kończy nagle działanie, wypluwając bład o naruszeniu segmentacji, podsumowując go nic mi nie mówiącą linijką:

Kod: Zaznacz cały

Xlib: unexpected async reply (sequence 0x14d1a0)!
Używam debiana lenny i najnowszej wersji xmms z wtyczką XMMS-Scrobbler-0.3.8.1 (http://www.lastfm.pl). Podejrzewam że bład może powodować ta wtyczka. Nie mam jednak pewności. Czy ktoś wie co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Możesz mnie oświecić i wyjaśnić co ma wspólnego twój problem ze stabilnością systemu ?? :]
Co zrobić - odinstaluj wszystko związane z xmms a następnie instaluj po koleji i sprawdź po instalacji którego elementu problem znów się pojawi.A tak wogóle to do odtwarzania muzyki polecam amarok - mnie podoba się znacznie bardziej od xmms.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

To ma więce wspólnego ze stabilnością xmms, a nie debiana.
darkwater pisze:A tak wogóle to do odtwarzania muzyki polecam amarok - mnie podoba się znacznie bardziej od xmms.
darkwater, tak, tylko, że amarok to już jest potężny program z bazą danych i innymi bajerami, a xmms to właściwie tylko odtwarzanie muzyki. I xmms zajmuje dużo mniej RAMu niż amarok, co przy moich 256 MB, czasami robi różnicę. Dlatego ja też korzystam częściej z xmms'a z tym, że jeszcze mi się nie wyłożył :)
duo666
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: duo666 »

darkwater pisze:Co zrobić - odinstaluj wszystko związane z xmms a następnie instaluj po koleji i sprawdź po instalacji którego elementu problem znów się pojawi.
To by było wysoce uciążliwe.. Ten błąd czasami wyskakuje po kilku godzinach działania xmmsa. Wie ktoś w ogóle co ten błąd oznacza?
Awatar użytkownika
BlackEvo
Posty: 71
Rejestracja: 28 października 2006, 00:13

Post autor: BlackEvo »

mlyczek napisał/a:
tak, tylko, że amarok to już jest potężny program z bazą danych i innymi bajerami, a xmms to właściwie tylko odtwarzanie muzyki. I xmms zajmuje dużo mniej RAMu niż amarok, co przy moich 256 MB, czasami robi różnicę. Dlatego ja też korzystam częściej z xmms'a z tym, że jeszcze mi się nie wyłożył :)
Licza sie tez mozliwosci i jakosc. A co do twojego....minimalistycznego podejscia to moze przeniesiesz sie z muzyka do konsoli? ;-) :-P
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

BlackEvo pisze:Licza sie tez mozliwosci i jakosc. A co do twojego....minimalistycznego podejscia to moze przeniesiesz sie z muzyka do konsoli?
Wiem, że liczą się też możliowści i jakość. Nie napisałem, że nie korzystam z amaroka wcale, ale po prostu czasami gdy mam go uruchomionego i jeszcze parę innych rzeczy to zaczynają mi się wolniej uruchamiać. Czasami jest to uciążliwe, więc gdy pracuję to uruchamiam sobie xmms, bo jest lekki, a gdy mam możliwość to korzystam z amarok'a.

Nie mam minimalistycznego podejścia do muzyki, ale ze względu na moja dosyć małą (jak na czasy i potrzeby) ilość RAMu muszę czasami z części przyjemniości zrezygnować, ale tylko czasami. Posłuchanie muzyki w konsoli może być bardzo interesującym przeżyciem, ale jak na razie nie ciągnie mnie do tego :-)
Po prostu gdy potrzebuję coś zrobić staram nie utrudniać sobie życia i nie używać tego na co w danej chwili nie mogę sobie pozwolić. Już nie długo dokupię sobie RAMu i nie będę miał minimlistycznego podejścia ;-)
kaladann
Posty: 77
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 21:32

Post autor: kaladann »

nie wiem sa mjak ci pomoc..na googlach nic nie ma...ale jak kiedys mialem taki ..wku*****cy blad to napisalem wprost emaila do producenta oprogramowania. i podzialalo.
jesli xmms to twoja milosc bez ktorej nie mozesz sie obejsc to naprawde sprobuj napisac emaila
do tych co tworza xmms na pewne dostaniesz odpowiedz. pewnie moja rada wyda ci sie smieszna ale ja wlasnie tak bym zrobic skoro gogiel nie nie mowi.....
duo666
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: duo666 »

na googlach znalazłem tyle że to może być wina scrobblera, wiec zainstalowałem nową wersje i wydzwało mi sie że pomogło.. aż do dzisiaj
co do xmmsa to lubie go bo przypomina winampa.. jakieś bajery amaroka mi nie potrzebne.. a swego czasu do słuchania muzyki używałem mpg321..jednak troche brakowało mi playlisty :P

cuż.. chyba pozostaje mi tylko napisać tego emaila.. może raczej do twórców pluginu niż xmmsa

thx anyway
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

duo666 pisze:mpg321..jednak troche brakowało mi playlisty :P
polecam zatem moc :)

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=687
Gość

Post autor: Gość »

Kaka' pisze:polecam zatem moc
Szczególnie wersję 2.5.0-alpha1 :)
http://moc.daper.net/download


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ