Problem: XMMS - "Naruszenie segmentacji"

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
BlackEvo
Posty: 71
Rejestracja: 28 października 2006, 00:13

Post autor: BlackEvo »

mlyczek:

A zycze Ci zebys mial kompa jak marzenie i nie musial rezygnowac z czegos co lubisz ;-)

Pozdro
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

sprawdź czy masz dobrze zainstalowane sterowniki do karty graficznej, ja kiedyś miałem taki właśnie problem, nie chodził mi żaden odtwarzacz (xmms, mplayer, amarok), wszystkie kończyły pracę z błędem naruszenia pamięci (Segmantation fault), przeinstalowanie sterowników załatwiło sprawę
duo666 pisze:co do xmmsa to lubie go bo przypomina winampa.. jakieś bajery amaroka mi nie potrzebne
też miałem takie nastawienie do amaroka, jednak od momentu gdy dokładniej mu się przyjżałem nie istnieje dla mnie inny odtwarzacz, teraz ciężko było mi się od niego odzwyczaić ;-)
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem: XMMS - "Naruszenie segmentacji"

Post autor: wojtekz_ »

duo666 pisze:Witam

Już dawno obaliłem wpojony mi mit że linux jest dużo stabilniejszy od windowsa.. (...)
Używam debiana lenny i najnowszej wersji xmms z wtyczką XMMS-Scrobbler-0.3.8.1 (...)
Lenny nie jest wersją stabilną, tylko testową, więc nie mówmy o stabilności czegoś, co z definicji nie musi być stabilne. Poza tym Debian nie jest doskonały, ale jednak jest o wiele stabilniejszy od Windowsów, zwłaszcza, jeśli mają na nim pracować jakieś krytyczne aplikacje (a nie zabawki).

Pozdrawiam
duo666
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: duo666 »

ruun pisze:sprawdź czy masz dobrze zainstalowane sterowniki do karty graficznej, ja kiedyś miałem taki właśnie problem, nie chodził mi żaden odtwarzacz (xmms, mplayer, amarok), wszystkie kończyły pracę z błędem naruszenia pamięci (Segmantation fault), przeinstalowanie sterowników załatwiło sprawę
yeah, taki problem też miałem, z cholernym geforcem2.. ale wtedy segmentation fault wyskakiwał przy większość aplikacji już na starcie..
ODPOWIEDZ