[+] Compiz jako domy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

[+] Compiz jako domyślny menadŻer w kde3 - jak?

Post autor: tomekmad »

Wiem, że można compiza wrzucić do autostartu ale to tak wygląda, że uruchamia się system z kwinem, a potem dopiero Compiz co wydłuża start systemu niepotrzebnie.

Wiem, że w GNOME można jakoś ustawić domyślny menadżer. Ale jak to zrobić w KDE3? Da się tak w ogóle zrobić?
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Re: Compiz jako domyślny menadŻer w kde3 - jak?

Post autor: beta1 »

tomekmad pisze:Wiem, że można compiza wrzucić do autostartu ale to tak wygląda, że uruchamia się system z kwinem, a potem dopiero Compiz co wydłuża start systemu niepotrzebnie.
te dwie sekundy :-?
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Post autor: tomekmad »

No tak 2 sekundy. W reklamach, w gazetach piszą że Linux ładuje się w 10 sekund ze środowiskiem, a tym czasem u mnie o wiele dłużej niż Windows XP, a na dodatek jeszcze te 2 sekundy? No skoro nie ma takiej możliwości to dobrze ale jak jest to fajnie by było zrobić żeby Compiz się domyślnie uruchamiał.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

O ile wiem nie ma takiej możliwosci - te 2 programy nie sa ze soba na tyle zintegrowane. W Gnome działało fajniej, bo moment uruchomienia compiza był niezauważalny i gnome startowało od razu z emeraldem i compizem właczonym - nic nie trzeba było specjalnie zmieniać.

W KDE tak nie jest i nic na to nie poradzisz - najlpierw pulpit kde bez compiza, potem start compiza.
gollumdr
Posty: 2
Rejestracja: 29 czerwca 2009, 16:50
Lokalizacja: Linuxland

Post autor: gollumdr »

U mnie poszło bez problemów:
KDE 3.5, Debian Lenny.

Po prostu dodałem sobie dodatkowy pliczek w :

Kod: Zaznacz cały

/etc/X11/Xsession.d/nazwa_pliku

a w nim:

Kod: Zaznacz cały

export KDEWM=/usr/bin/fusion-icon
Zapisałem, restarty KDM i wszystko gra.
Nie piszcie, że z gnome to działa a z kde nie jeśli nie macie o tym zielonego pojęcia, zaśmiecacie dość dobre forum.
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Post autor: tomekmad »

U mnie powyższy sposób nie działa. Też jestem na KDE 3.5, Lenny.
gollumdr
Posty: 2
Rejestracja: 29 czerwca 2009, 16:50
Lokalizacja: Linuxland

Post autor: gollumdr »

Zwróć uwagę, że pliki w tym katalogu mają numerację na początku.
Zrób sobie też jakiś XXnazwapliku np.:

Kod: Zaznacz cały

XXnazwapliku
Oczywiście compiz, fusion-icon itp. zainstalowane? No i czy masz u siebie KDM czy GDM?
Pamiętaj, że domyślne ustawienia masz do obsługi X-ów, GDM, ja go usunąłem i zainstalowałem sobie KDM jako domyślny.
Poszło bez najmniejszego problemu.

Pozdrawiam.
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Post autor: tomekmad »

No tak. XXnazwa_pliku. Dodałem numer na początku pliku i wszystko działa :-) Kiedy KDM uruchamia menadżer okien to od razu jest to Compiz. Dzięki.
ODPOWIEDZ