Beryl i wygaszacz ekranu

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
mariusz13
Posty: 72
Rejestracja: 18 marca 2007, 10:09

Beryl i wygaszacz ekranu

Post autor: mariusz13 »

Wlasnie przed chwila zauwazylem bardzo ciekay efekt beryla i wygaszacza matrix gl.
Wygaszacz sie wlaczyl ale byl przezroczysty na jakis 50% wiec bylo widac i pulpit i wygaszacz.
Nic nie zmienialem w konfigu beryla, wczesniej tego nie bylo i efekt wystapil jak do tej pory tylko raz.
Czy to jest od czegos zalezne i czy da sie to ustawic na stale - wygaszacz polprzezroczysty.

Drugie pytanie :) jak zrobic zrzut ekrany jak jest widoczna kostka, normalnie to wciskam PrintScreenSys.
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

---> klik! <---

---> klik! <---

A tak poza tym normalnym print_screen-em (przez ksnapshot) też da się zrobić zrzut kostki.

Jeżeli masz myszkę z rolką lub z 3 guzikami...

Wciskasz [ctrl]+[alt]+{środkowa_mysz} --(wystarczy kliknąć nie trzeba trzymać) kolejno ustawić kostkę tak jak się chce i wcisnąć [print screen]. Kolejno klikasz {środkową_mysz} i pulpit wraca do normalnego widoku z otwartym snapshotem ;)

Pozdrawiam
mariusz13
Posty: 72
Rejestracja: 18 marca 2007, 10:09

Post autor: mariusz13 »

[quote="el_carles"]
A tak poza tym normalnym print_screen-em (przez ksnapshot) też da się zrobić zrzut kostki.
Jeżeli masz myszkę z rolką lub z 3 guzikami...
Wciskasz [ctrl]+[alt]+{środkowa_mysz} --(wystarczy kliknąć nie trzeba trzymać) kolejno ustawić kostkę tak jak się chce i wcisnąć [print screen]. Kolejno klikasz {środkową_mysz} i pulpit wraca do normalnego widoku z otwartym snapshotem ]
print screan
Nie che dzialać jak jest 3d (kostka), jak nie ma kostki to dziala.

Co do wygaszacza, napewno to nie oszczedzanie energi, nic sie nie wiesza tylko raz (1) bylo to bardzo fajne bo wlaczyl sie wygaszacz i byl polprzezroczysty a jak to sie stalo to nie wiem?!
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co do przezroczystego wygaszacza - IMHO przypadek. Beryl jest jak wiadomo trochę "nie dokończony" to występują takie efekty - mimo, że fajne, ale przypadkowe ;) (oczywiście IMHO).

Co do zrzutu ekranu - w ustawieniach beryla też można ustawić robienie zrzutu pulpitu.
mariusz13
Posty: 72
Rejestracja: 18 marca 2007, 10:09

Post autor: mariusz13 »

[quote="Kaka'"]Co do przezroczystego wygaszacza - IMHO przypadek. Beryl jest jak wiadomo trochę "nie dokończony" to występują takie efekty - mimo, że fajne, ale przypadkowe ]

Tez tak myslalem ze to przypadkowo ale podobalo mi sie wiec pomyslalem ze moze jest taka opcja :)

Wiem ze jest opcja w dodatkach extra ale za cholere nie chce mi dzialac, a chcialem podeslak znajomemu co ma viste :) bo juz chyba papierz od niego slyszal ze ma viste i przezroczystosci :mrgreen:
Jak mu powiedzialem ze desktop z visty to w polowie KDE i Mac - nie wierzyl :shock:
ODPOWIEDZ