Ograniczenie dost

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
adnix
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 09:41

Ograniczenie dostępu do internetu komputerom w sieci

Post autor: adnix »

Sytuacja wygląda tak:
-Dostęp do internetu poprzez router adsl dlink
-część komputerów łączy się przez wifi
-reszta jest podłączona na jednym wyjściu lan z routera poprzez switch
Na jednym z zainstalowany jest Debian, na reszcie Windows.
Zależy mi na ograniczeniu dostępu do internetu(nie sieci) wszystkim komputerom z Windowsem oprócz jednego.

Na komputerach z Windows są zainstalowane odpowiedzialne programy pracujące w sieci dlatego zależy mi aby nie miały wyjścia na świat.; nie ma antywirusów.
Jak to ugryźć.
kiko80
Beginner
Posty: 227
Rejestracja: 18 października 2007, 18:33
Lokalizacja: /mnt/podlasie

Post autor: kiko80 »

Przeglądałeś w ruterze ,,Advanced Setup/Secutity'/' bo tu u mnie w tp-linku jest ,,Parental Control'' i mogę zablokować lub dać tylko 1h dziennie np. o 3 w nocy :mrgreen:
adnix
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 09:41

Post autor: adnix »

Jest taka funkcja ale pozwala niestety tylko na blokowanie wybranych lub wszystkich stron wszystkim użytkownikom.

[Dodano: 2009-05-20, 10:05]
Można do komputera z Debianem założyć drugą sieciówkę i wtedy nie będzie problemów. Oprócz tego, że powstanie podsieć, a tego chciałbym uniknąć.
Ister
Junior Member
Posty: 566
Rejestracja: 05 marca 2009, 12:42

Post autor: Ister »

Poszukaj blokowania dla konkretnego IP lub konkretnego mac adresu. Da się na pewno, gdzieś w opcjach firewalla. Jeśli jest dla konkretnego IP, to albo ustawiasz ten IP statycznie, albo w ustawieniach DHCP podajesz jaki adres IP ma być przyznawany po mac adresie.

Dobrze poszukaj, grzebałem w różnych ruterach, tak czy inaczej da się to zrobić zawsze.
adnix
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 09:41

Post autor: adnix »

Tak ale to jest blokowanie podłączenia się komputera do sieci - nie mam ani internetu ani dostępu do sieci. Mnie zależy na tym aby zablokowane było tylko wyjście na świat.
bzyk
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 22:00
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bzyk »

A te windowsy dostaja adresy ip przez dhcp? Jezeli tak to przydziel im falszywa bramke.
adnix
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 09:41

Post autor: adnix »

Na razie wszystko mam przydzielone ręcznie. W sumie jest to wyjście.
Dzięki;
ODPOWIEDZ