Brak pliterek na stronach po aktualzacji apacha2

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
dracorp
Posty: 60
Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 17:43
Lokalizacja: Koszalin

Brak pliterek na stronach po aktualzacji apacha2

Post autor: dracorp »

Witam

Zaktualizowałem niedawno system na stabilny Etch. Aktualnie apache i php w wersji:

Kod: Zaznacz cały

ii  apache2                      2.2.3-4
ii  libapache2-mod-php5 5.2.0-8+etch1
W /etc/apache2/apache2.conf

Kod: Zaznacz cały

AddDefaultCharset   off
zaś w /etc/php5/apache2/php.ini

Kod: Zaznacz cały

default_mimetype = "text/html"
;default_charset = "iso-8859-2"
Nie ustawiam domyślnego kodowanie po stronie php i apache ponieważ na moim serwerze są różne stronki z różnym kodowaniem nawet cp-1250.
Ogólnie jeśli stworzę plik html, php z pliterkami w kodowaniu iso-8859-2 stronka wyświetla się poprawnie. Natomiast wysztkie stronki które u mnie są, głównie oparte na joomli nie wyświetlają poprawnie pliterek. Nawet zmiana kodowania z poziomu przeglądarki nie daje rezultatów.

Zamiast pliterek są znaki ?.

Fragment phpinfo()

Kod: Zaznacz cały

HTTP Response Headers
Content-Type 	text/html
jeśli dodam dafault_charset w php.ini to na końcu tej lini mam jeszcze ; charset=iso-8859-2. Ale dalej strony nie wyświetlają poprawnie pliterek (pomijając tę którą gościu napisał w cp-1250).

Ogólnie przy aktualizacji systemu przy podmianie plików konfiguracyjnych odpowiadałem N, teraz pozostało mi przejrzenie tych plików w paczkach.

Swoją drogą, w debianie nie ma jakieś kontroli plików konfiguracujnych w /etc jak to jest np. w gentoo (po dowolnej aktualizacji wydaję polecenie dispatch-conf i spokojnie ogladam sobie różnice w plikach z kolejnych wersji)?

Może pozostanie tylko powrócić do apache2-common?
A może to coś nie tak z mysql?
Czekam na rady lub opieprz :)

edit:
Problem leżał po stronie mysql, należało dopisać w sekcji:

Kod: Zaznacz cały

[mysqld]
character-set-client-handshake=0
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

Z tego co wiem Apache2 ba debianie ma ustawienia DefaulCharset w pliku

Kod: Zaznacz cały

/etc/apache2/conf.d/charset
Obadaj jego zawartość i zahashuj to co tam jest wpisanie i restart apache. Powinno pomóc...
dracorp
Posty: 60
Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 17:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dracorp »

Trochę już OT, ale dlaczego po przejściu na php5 przestały działać pliki xml. To znaczy są parsowane ale sypie błędami na liniach w których są pliterki. Pliki są w iso8859-2. Po usunięciu pliterk wszystko działa jak trzeba.
ODPOWIEDZ