[+] Opera - flash oraz dźwi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

[+] Opera - flash oraz dźwięk w nim.

Post autor: draco »

Hello,

Mam Operę oraz niby działającego flesza... No właśnie niby... Dźwięk w nim działa tylko wtedy, gdy przed włączeniem opery wyłączę wszystko co korzysta z wyjść audio.

Jak zrobić, żeby dźwięk śmigał na Operce z włączonym Rhythmbox'em? Zabawne, bo w sumie przed ostatnim "formatem" wszystko działało :|.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

draco pisze:Jak zrobić, żeby dźwięk śmigał na Operce z włączonym Rhythmbox'em? Zabawne, bo w sumie przed ostatnim "formatem" wszystko działało :|.
Nie wiem czemu format robiłeś ;)

Zakładając jednak, że ALSA skonfigurowana, to dodaj (w przypadku wspierania przez Twoją kartę dźwiękową sprzętowego miksowania) do ~/.asoundrc regułkę dla dmix'a miksującą OSS.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

draco, u mnie w podobnym przypadku wystarczyła konfiguracja alsy
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

TU znajdziesz informacje o konfiguracji opery w Ubuntu, jest osobny punkt o problemach z flashem.
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

No... ten help ubuntu by mi nie pomógł ;p. Trochę pierdół tam nawiasem biednym uzytkownikom wciskają xD.

A problem - w sumie to nie był problem czy też błąd - rozwiązałem inaczej. Jakimś dziwnym niezrozumiałym trafem nie miałem w katalogu z pluginami pliku flashplayer.xpt a tylko ten jeden x.so i flash działał tak jak to opisałem xD. No, ale mniejsza z tym - współdzielony dźwięk dziala.
ODPOWIEDZ