Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
ea66
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 13 marca 2007, 23:17
Lokalizacja:

Post autor: ea66 »

Problem jest ale jak się okazało błąd nie wynika z systemu ale z mojego ręcznie kompilowanego jądra. Nie wiem jak to jest możliwe ale 1 partycja dysku jest wykrywana jako oddzielny dysk... muszę przyjrzeć się bliżej konfiguracji nowego jądra z sida 2.6.21.1 to dojdę gdzie jest błąd.
bozenna
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 12:54

Post autor: bozenna »

velmafia pisze:dala tych co system mają tylko do tego aby działał i dał możliwość pracy, to bardziej polecam testing.
dala tych co system mają tylko do tego aby działał i dał możliwość pracy, to bardziej polecam stable.

testing polecaj kolego tym co chcą mieć świeże pakiety i dreszczyk emocji (choć mniejszy niż przy Sidzie). działający i bezproblemowy zupełnie jest stable. poleciłam znajomemu przesiadkę na lenny i po wysypaniu się xów mnie przeklina, bo w życiu mu się to nie zdarzyło pod (podobno badziewnym) ubuntu.
Adik
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 08:23

Post autor: Adik »

Instalacja do wersji 'testing' zakonczyla sie u mnie w taki oto sposob:

Kod: Zaznacz cały

Setting up xserver-xorg-video-voodoo (1:1.1.1-2) ...
Setting up xserver-xorg-video-all (1:7.2-3) ...
Setting up xserver-xorg-input-evdev (1:1.1.5-2) ...
Setting up xserver-xorg-input-synaptics (0.14.7~git20070517-2) ...
Setting up xserver-xorg-input-all (1:7.2-3) ...
Setting up xserver-xorg (1:7.2-3) ...

E: Failed to fetch [url]http://ftp.pl.debian.org/debian/pool/main/p/pilot-link/libpisock9_0.12.2-9_i386.deb:[/url] 404 Not Found
Czy to oznacza, ze wszystko przebieglo poprawnie mimo, ze ten pakiet nie zostal znaleziony na serwerze FTP?
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Adik, zrób sobie:

Kod: Zaznacz cały

aptitude update
aptitude dist-upgrade
bo może w czasie twojej instalacji podmienili paczkę ;)
gutek
Posty: 13
Rejestracja: 04 lipca 2007, 18:20
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: gutek »

Ja osobiście jestem rozgoryczony. Zainstalowałem wszystko wg. przewodnika, co włączenie musze startować X. Nie mogę znaleźć network-admin'a, czyli nie moge skonfigurować sieci wifi, wszystko chodzi u mnie wyraźnie wolniej ;/ . Będę zmuszony wracać do Etch'a
jerryS
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 07 maja 2007, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jerryS »

Ja jestem natomiast zadowolony. ;-)

Testing jest na tyle super (dużo lepsze od ubuntu), że zmieszałem je z unstable i chodzi stabilniej od ubuntu. A samo testing jest na pewno lepsze od fedory, suse i ubuntu razem wziętych. :-D

Pardon, dzisiaj mimo czwartku, jestem po paru głębszych i pomyliła mi się wersja testing z unstable :shock:
snc
Posty: 52
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:45

Post autor: snc »

Zainstalowalem lennego - wysuwa mi ciagle dysk dvd. Zainstalowalem sida to w ogole nie uruchamia mi sie wersja z nowym kernelem. Ech, nonstop pod gorke. Tak dalej pojdzie wroce do wxp :-?
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

snc pisze:Zainstalowalem sida to w ogole nie uruchamia mi sie wersja z nowym kernelem. Ech, nonstop pod gorke.
Jakieś błędy? Kernel panic?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

snc pisze:Tak dalej pojdzie wroce do wxp
Wychodzę z siebie jak takie coś widzę: to ma być jakiś rodzaj szantażu żebyśmy Ci pomogli, bo w przeciwnym razie porzucisz Linuksa? ;/
snc
Posty: 52
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:45

Post autor: snc »

Narzekam sobie poprostu(nie tak wyobrazalem sobie przygode z debianem po wyczytaniu samych ochow i achow) :P Taki ostatni wpis jak uruchamiam wersje z nowym jadrem(21 w koncowce): drivers/usb/input/hid-core.c-v2.6:USB HID core driver.

[ Dodano: 2007-07-05, 23:40 ]
I dalej stoji i nic sie nie dzieje.
ODPOWIEDZ