Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Concertina
Posty: 21
Rejestracja: 31 października 2007, 09:11

Post autor: Concertina »

Jednak zdecydowałam się na pełne uaktualnienie do Sida, i jak na razie system chodzi bez zarzutu, i nawet szybciej niż Lenny... Aż mi go szkoda, zainstalowany pare dni temu a już dwie aktualizacje za nim, najpierw z Etch do Lenny a teraz do Sida. Mam nadzieję że to przeżyje na dłuższą mete :D
Dogmen
Posty: 96
Rejestracja: 08 lipca 2007, 07:41
Lokalizacja: Ma³opolska

Post autor: Dogmen »

Ja tez postanowilem przejść z Ubuntu 7.10 GG na Debian 4.0 sid właśnie trwa upgrade :) zobaczymy jak pójdzie. ;-)

No i sie posypało , po upgrade i restarcie debian uruchamia sie w wersji tekstowej , brak środowiska graficznego . Pomocy co mam zrobic ????
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

Dogmen, a jaki błędy Ci wywala?
Jeśli miałeś zainstalowane stery do grafiki to przeinstaluj je
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Tak to bywa jak z brodzika(Ubuntu) pakujesz się do oceanu(Sid) ;-) a tak na poważnie to tak jak jest w poście wyżej przeinstaluj stery od grafy, jak nie pomoże przeinstaluj i skonfiguruj xorga, a jak to nie pomoże to nie wiem.

Jak namyślisz się na ponowną instalację radzę instalować Etch`a według dostępnego poradnika velmafii a w punkcie gdzie instalujesz xorga podmień repo na tez z Sid`a lub Lenny`ego zrób upgrade tego co już zainstalowane a później instaluj xorga i środowisko graficzne(już z nowego repo)
Dogmen
Posty: 96
Rejestracja: 08 lipca 2007, 07:41
Lokalizacja: Ma³opolska

Post autor: Dogmen »

Ok panowie dałem rady , zapodałem komędy :

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xorg
potem

Kod: Zaznacz cały

aptitude install gnome gnome-audio
i na koniec

Kod: Zaznacz cały

aptitude install gdm
i ruszyło teraz jest wszystko wporządku .
P.S Dzieki Kaka za naprowadzenie mnie na dobra droge ;-) ;-)
Zobaczcie sami
[center:9d87887691]Obrazek [/center:9d87887691]
A tak na marginesie dlaczego na forum widac w moich postach ikonke pingwina , a inni maja ikone debiana ????
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Dogmen pisze:A tak na marginesie dlaczego na forum widac w moich postach ikonke pingwina , a inni maja ikone debiana ????
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1907
Dogmen
Posty: 96
Rejestracja: 08 lipca 2007, 07:41
Lokalizacja: Ma³opolska

Post autor: Dogmen »

Ok dzięki ruun działa :-)

Sorki za literówke ;-)
Shaman
Posty: 3
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 17:02

Post autor: Shaman »

Zrobiłem aktualizację do Lenny. Oczywiście na samym początku były problemy z 3D, ale także ku mojemu zdziwieniu z konsolą, tzn przy próbie przejścia do konsoli (alt-ctrl-F1) dostawałem na monitorze "No signal" i system padał. Przeinstalowałem sterowniki do grafy (fglrx) i akceleracja wróciła, ale przy przejściu do konsoli dalej jest problem. Nie mam pojęcia gdzie są jakiekolwiek logi, więc nie wiem w czym jest problem. Jakieś pomysły?
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

Mam pytanie co do sida - jak ta wersja ma się do starszych kart graficznych? Dokładnie chodzi mi o GF 4 mx400 AGPx8. Już kilka razy próbowałem podejść do sida, ale zawsze kończyło się to problemem z grafiką. Sterowniki ze strony nvidia najnowsze do tego modelu to 9643. Niestety sprawiają one problem, po pierwsze plują się wersję gcc (można olać) po zainstalowaniu i przy uruchamianiu błąd związany z ABI (rozwiązanie na forum - dopisanie ignore=abi czy jakoś tak) system się uruchamia (nie pokazuję się logo nvidi) mimo wpisu w xorgu drivera "nvidia". Sterowniki niby są ale ich nie ma - brak 3d, kompozytor w xfce szaleje - wszystko robi się przeźroczyste.
Przy próbie instalacji sterowników debianowo (repo + kompilacja) też się nie udaje - zamiast kernela 9633 pobiera kernela 100.14.19 i znowu zonk - brak obsługi przez tą wersję sterownika.

I tak sobie myślę, że bawić w sida można się gdy posiada się grafikę nvidi opartą o czip obsługiwany przez sterowniki z serii 100.14.19 (nie ma problemu z ABI, itp).

edit 17.01.2008

Chyba muszę odwołać swoją opinię o sidzie :) dzisiaj zrobił update z lennego do sida, oczywiście pojawił się problem z ABI, ale odinstalowałem sterowniki 9639 i zainstalowałem 9643-01 i kurcze działa włącznie z kompozytorem z xfce - bosko :)
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Shaman pisze:(...) Nie mam pojęcia gdzie są jakiekolwiek logi, więc nie wiem w czym jest problem. Jakieś pomysły?
Zasadniczo logi są w /var/log. Spójrz w Xorg.0.log i ewent. w log managera Xów (odpowiednio).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ