[SOLVED] Jak wy

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
massive
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 02:07

[SOLVED] Jak wyłączyć uruchamianie usb

Post autor: massive »

Witam,

Jestem dość nowym użytkownikiem debian sarge gdyż do czynienia mam z nim przez około miesiąc. Wcześniej głównie używałem Suseka, jednak obecnie na obsługe serwera sieci lokalnej wybrałem jednak debiana :-) Problem polega na tym, że chciałbym wyłączyć ładowanie niepotrzebnych sterowników (modułów), aby system szybciej bootował. Na pierwszy rzut chciałbym pozbyć się usb. Będę wdzięczny, za wszelkie wskazówki, które pomogą mi w dalszym poznawaniu tego systemu.

Mam kernel 2-6... dokładnie nie powiem :-) Instalowany z płyt ściągniętych z debian.org raptem miech temu. Jak ktoś rzuci poleceniem jak sprawdzić jakiego się ma kernela też będę wdzięczny :P Konsole uwielbiam, ale wychowankiem jestem graficznych systemów z rodziny ... :-)

Pozdrawiam
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

massive pisze:debian sarge
Sarge jest że tak powiem przestarzały i lepszym rozwiązaniem jest instalacja lub upgrade do Etch'a. Tym bardziej że w najbliższym czasie (w kwietniu) ma on stać się stabilnym.
massive pisze:Problem polega na tym, że chciałbym wyłączyć ładowanie niepotrzebnych sterowników (modułów), aby system szybciej bootował
Zainstaluj pakiet modconf dzięki któremu możesz decydować które moduły będą ładowane a które nie:

Kod: Zaznacz cały

# aptitude install modconf
więcej informacji:

Kod: Zaznacz cały

$ man modconf
jeszcze więcej jak zawsze w google ]Jak ktoś rzuci poleceniem jak sprawdzić jakiego się ma kernela też będę wdzięczny[/quote]

Kod: Zaznacz cały

$ uname -a
lub

Kod: Zaznacz cały

$ uname -r
które pokaże info tylko odnośnie wersji kernela. Jak kto woli.

Pozdrawiam
massive
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 02:07

Post autor: massive »

Dziękuję :-) Trafna odpowiedź leci punkcik :-)
ODPOWIEDZ