Konqueror - flash, kdewallet - KDE4 w Kubuntu 8.10

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Blind
Posty: 90
Rejestracja: 08 lutego 2008, 20:02

Konqueror - flash, kdewallet - KDE4 w Kubuntu 8.10

Post autor: Blind »

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie Konquerora w Kubuntu 8.10.
  1. Hasła do stron mam przechowywane w portfelu KDE, tyle tylko że do jednej strony jestem tylko w stanie ustawić jeden login i jedno hasło, jak można zrobić żeby można było sobie wybierać jaki login chcę i hasło żeby się samo do niego ustawiało, tak jak jest to np. w firefoksie?
  2. Mam problemy z flashem np. na youtube w miejscu, w którym powinien być wyświetlany film mam czarny ekran albo nie ma nic. Instalowałem flasha z pakietu flashplugin-nonfree, pobierałem ze strony adobe, flasha 10, gdzieś znalazłem 9 ale to nic nie dało, a w operze i firefoksie działa, nie wiem może to jakiś błąd w konquerorze4?
  3. Mam też jakiś problem z javą, gry na kurniku działają ale np. na stronie http://www.numion.com pojawia się tylko niebieski aplet javy i tyle.
  4. Konqueror po wyłączeniu usuwa ciasteczka? Na nk ustawiam sobie klasyczne menu, ale i tak za każdym razem po ponownym uruchomieniu mam nowe menu, co to może być?
  5. Można w konquerorze ustawić żeby po uruchomieniu wyświetlał okna i karty z poprzedniej sesji? Z tego co czytałem to tylko ratuje mnie zapisywanie profilu widoku.
  6. Gesty myszy, w KDE4 chyba nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) znacie jakiś godny program polecenia?
To chyba tyle, będę wdzięczny za odpowiedzi :-)
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

ad. 1 - Nie rozumiem pytania. Ustawiasz tyle ile chcesz. W czym problem?
ad. 2 - Zob. tu: http://www.forum.kubuntu.com.pl/viewtopic.php?f=23&t=10
ad. 3 - Spradź przede wszystkim na stronie javy. Od tego zacznij, potem zobaczymy
ad. 4 - Konqueror jest konfigurowalny. Także jeśli chodzi o ciasteczka.
ad. 5 - Nie wiem, sprawdź w helpie/faqu
ad. 6 - Którą wersję KDE4 masz i w czym chcesz te gesty mieć? Zawsze, w określonym programie?
ODPOWIEDZ