konfiguracja Debiana czes

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
lexom
Beginner
Posty: 236
Rejestracja: 03 marca 2007, 18:38
Lokalizacja: wlkp

konfiguracja Debiana czesć 2

Post autor: lexom »

witam, podstawową konfiguracje systemu mam juz za soba :) Z pomocą kilku osób z tego forum udalo mi sie zrobic upgrade wersji stable do testing, skonfigurowac xorg oraz zainstalowac KDE. Wszystko bardzoładnie chodzi, zostały jeszcze drobiazgi z którymi nie moge sobie poradzić :( a mianowicie:

1. ekran na monitorze jest przesuniety lewą strone, niestety, teraz z lewej strony monitora mam 3-5 milimetrowe przesuniecie w prawo, jak można przesunąc wyswietlany obraz o to kilka milimetrów w prawo ??
2.jak skonfigurowac myszkę aby działała rolka, oraz 2 przyciski (back, forvard) w IceWeasel i Konquerorze ??
3.co nalezy zrobic zeby domyslna przegladarka był IceWeasel (wiem ze w ustawienaich jest opcja wlasnie do tego) ale nawet gdy mam tam ustawione ze IceWeael ma byc domyslna przegladarką to i tak wszystkie załączniki z Icedove'a otwieraja sie w konquerorze :(
4. Potrzebuje jakies srodowisko programistyczne C++, najlepiej gdybym mogł odpalić Borlanda Buildera C++ :) ale bez emulacji sie nie da, słyszalem o Kylix'ie ale nie wiem czy warto instalowac? Jest także QT designer, ale czy sa jakies paczki "deb" z których można go zainstalowac??
5.No i może jeszcze przy okazji zapytam się, o server www (nie apache) Zna ktoś jakis inny dobry serwer ??
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

1. Nie ma przycisków na monitorze, żeby przesunąć?
2. Było na forum o tym... poza tym: Google
4. Może KDevelop? A co do paczek: Google
5. Dlaczego nie Apache? Masz z nim jakiś problem?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

lexom pisze:4. Potrzebuje jakies srodowisko programistyczne C++, najlepiej gdybym mogł odpalić Borlanda Buildera C++ :) ale bez emulacji sie nie da, słyszalem o Kylix'ie ale nie wiem czy warto instalowac? Jest także QT designer, ale czy sa jakies paczki "deb" z których można go zainstalowac??
vim + cvim, lub ostatecznie Anjuta.
Awatar użytkownika
lexom
Beginner
Posty: 236
Rejestracja: 03 marca 2007, 18:38
Lokalizacja: wlkp

Post autor: lexom »

ponton pisze:1. Nie ma przycisków na monitorze, żeby przesunąć?
Oczywiście, że jest ale gdy przesunę to przyciskiem na monitorze to mi się przesunie ekran w windowsie tylko ze w pasek bedzie z parwej strony :P a chyba tak bedzie?
ponton pisze:2. Było na forum o tym... poza tym: Google
Niesty nie udało mi się znaleźć nic na forum :( ale jeszcze poszukam
ponton pisze:5. Dlaczego nie Apache? Masz z nim jakiś problem?
Nie mam żadnego problemu z apachem, po prostu musze zainstalować serwer inny niż apache :)

[ Dodano: 2007-03-15, 15:24 ]
Kaka' pisze:vim + cvim, lub ostatecznie Anjuta.
A co z kylixem?? :D
No i skąd moge pobrać tego cvim'a bo jakoś nigdzie nie moge go znaleźć ??
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

lexom pisze:1. ekran na monitorze jest przesuniety lewą strone, niestety, teraz z lewej strony monitora mam 3-5 milimetrowe przesuniecie w prawo, jak można przesunąc wyswietlany obraz o to kilka milimetrów w prawo ??
Masz radeona? :) Musisz zainstalować fglrx. Ale ja u siebie mam inne rozwiązanie: na windowsie w konfiguracji karty graficznej (właściwości -> ekran -> zaawansowane, czy tam gdzieś) przesunąłem sobie programowo obraz, w sterowniku i jest cool ].
lexom pisze:5.No i może jeszcze przy okazji zapytam się, o server www (nie apache) Zna ktoś jakis inny dobry serwer ??
lighttpd
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

lexom pisze:A co z kylixem?? :D
No i skąd moge pobrać tego cvim'a bo jakoś nigdzie nie moge go znaleźć ??
Dział Opisy FAQ HowTo
Awatar użytkownika
lexom
Beginner
Posty: 236
Rejestracja: 03 marca 2007, 18:38
Lokalizacja: wlkp

Post autor: lexom »

Kaka' pisze:
lexom pisze:A co z kylixem?? :D
No i skąd moge pobrać tego cvim'a bo jakoś nigdzie nie moge go znaleźć ??
Dział Opisy FAQ HowTo
Moge prosić o link bo nigdzie w tym dziale nie moge tego znaleźć :)
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

lexom pisze:Moge prosić o link bo nigdzie w tym dziale nie moge tego znaleźć :)
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=907

Pamiętaj, że vim to tylko edytor tekstu, zresztą będziesz potrzebował czasu, żeby się przyzwyczaić. Jeśli chcesz coś na wzór Borlanda to popatrz tutaj:
http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng.html
ajur
Posty: 16
Rejestracja: 18 marca 2007, 17:17

Post autor: ajur »

ad 4. Jak nie chcesz vim'a, to z graficznych edytorów tekstowych, polecam kate (kde). Możesz też zainstalować sobie Eclipse i pobrać (aktualizacje przez Calisto) nakładke do obsługi C++ (choć nie ma takich wypasów jak Java :( ). No a jeżeli chcesz robić aplikacje okienkowe, czyli jakiś WYSIWYG, to może QT Designer?
ODPOWIEDZ