Powolny start [31r0a]

Ogólne pytania dotyczące systemu
Nuntaro
Posty: 11
Rejestracja: 05 marca 2007, 10:30

Powolny start [31r0a]

Post autor: Nuntaro »

Nie znam jeszcze linuksa. Od jakiegoś czasu różnym sie przyglądam. teraz zainstalowałem przez net wersję 3.1. jamo tako przebrnąłem przez instalacje. System właściwie niby działa, ale... jedne z problemów to start. Podczas uruchamiania, po wypisaniu
lp0: using parport0 (polling)
następuje ponad półminutowy okres zastoju tego procesu. Niestety, potem wiersze przesuwają się na tyle szybko, że trudno dokładnie przeczytac w czym rzecz, a przecież chodzi o to na co się czeka... Zdaje sie, że wiersz jaki sie pojawia po tym długim czasie oczekiwania wygląda tak: "atalkd papd afpd" (i potem informacja o NFS - chyba niezainstalowanym). Nie wiem gdzie dokładnie szukać tego co wypisuje podczas startu.

W pliku kern.log znalazłem taki wpis:
Mar 5 08:33:21 localhost kernel: lp0: using parport0 (polling).
Mar 5 08:34:13 localhost kernel: apm: BIOS version 1.2 Flags 0x07 (Driver version 1.16)
52 sekundy myśli nad BIOSem? Nie wiem o co chodzi. Jak sobie poradzic z tym problemem? Bo to chyba nie jest normalne?
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Spróbuj zainstalować wersję etch, czyli testin. Mimo tego testing, jest bardzo stabilna (wiem, bo sam używam). Link skąd pobrać jest w tym temacie
ODPOWIEDZ