KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

grzesiek311 nie bawiłem się powłoką dla netbooków, jednakże - przynajmniej z wpisów na stronach kubuntu - wychodzi, że działa. Nie wiem, które KDE masz na myśli mówiąc "nowe", ale ów czarny ekran mi pojawił się np. przy przejściu z 4.4.0 na 4.4.1. Wydaje się, że problem polegał na zainstalowanych sterownikach własnościowych ATI, które przed aktualizacją systemu, chyba, należy całkowicie usunąć i ponownie je zainstalować (jeśli się da, bo najnowszy Catalyst nie wspiera X1.7 oraz kerneli 2.6.32 i 2.6.33). W każdym bądź razie "czysta" instalacja zlikwidowała problem czarnego ekranu. Być może ów efekt jest zatem wynikiem tego, co opisałem.
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Używam karty Intela w notebooku, ale faktem jest, że po aktualizacji do 4.4.1 nie odpalałem jeszcze tego interfejsu, więc może działa to teraz dobrze.

PS: Jednocześnie mam takie pytanie: Czy aktualizacja środowiska KDE 4 do nowej wersji, która spływała z Sida, w dystrybucji testowej powodowała kiedykolwiek jakieś problemy z zależnościami?
Awatar użytkownika
sebcioz
Posty: 43
Rejestracja: 07 października 2007, 22:18
Lokalizacja: K-ów

Post autor: sebcioz »

Udało się komuś zainstalować to KDE z experimentala? Jak próbowałem to pojawiały się duże problemy z zależnościami - wolałem nie ryzykować i zostałem przy paczkach z qt-kde.debian.net.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Wrzucone jest tylko kilka paczek, większość to metapakiety. Raczej nic z tego nie postawisz. Trzeba jeszcze poczekać, jak narazie to co jest w experimental-snapshots działa bardzo dobrze, więc nie ma się co śpieszyć, niech zrobią porządki w tym Sidzie wreszcie, potem wrzucą KDE.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

sebcioz pisze:Udało się komuś zainstalować to KDE z experimentala? Jak próbowałem to pojawiały się duże problemy z zależnościami - wolałem nie ryzykować i zostałem przy paczkach z qt-kde.debian.net.
Bo się odnoszą do 4.4, którego nie ma jeszcze w repo eksperymentalnym. Choć plasma-netbook udało mi się zainstalować na kde 4.3.4
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Witam.
Po dzisiejszej aktualizacji posypało mi się całkowicie KDE z experimental-snapshots. Nie ma tacki systemowej, jest tylko szare tło, ale automatycznie uruchamia mi się konsola, to mogę uruchomić programy i one działają.
Teraz chciałbym cofnąć kde do wersji z Sida. Mogę to zrobić jedną komendą, czy muszę wszystkie paczki wypisywać oddzielnie? Jest jakaś główna paczka, która pociągnie resztę zależności z Sida?
Ewentualnie, która paczka mogła spowodować takie zachowanie (nie ma pulpitu)?

Dodane:
Już sobie poradziłem. Cofnąłem wszystkie pakiety kde do wcześniejszej wersji z experimental-snapshots.
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Wczoraj zaczęli wrzucać KDE 4.4.2 do repozytorium eksperymentalnego. Niedługo będzie oficjalnie w Sidzie pewno.
Awatar użytkownika
sebcioz
Posty: 43
Rejestracja: 07 października 2007, 22:18
Lokalizacja: K-ów

Post autor: sebcioz »

Ha, wreszcie jest 4.4.2 w repozytorium experimental :)
2010-04-10 KDE SC 4.4.2 has been uploaded to Debian experimental. As a result, KDE SC 4.4.2 packages have been removed from this repository.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Zrobiłeś aktualizacje? Nie ma żadnych problemów z przejściem?
Awatar użytkownika
sebcioz
Posty: 43
Rejestracja: 07 października 2007, 22:18
Lokalizacja: K-ów

Post autor: sebcioz »

Właśnie robię. Najpierw usunąłem całe stare KDE, zaaktualizowałem QT do wersji z experimentala, a w tej chwili pobieram paczki z nowym środowiskiem. Jak wszystko się skończy dam znać.
Zablokowany