Same problemy z instalacj

Wszystko Off Topic
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Może też być inaczej. Ja co prawda już umiałem wypalić ISO ale nie tak dużo więcej. A Debian mi się pięknie sam zainstalował i od razu do używania był. Co mnie bardzo bardzo od razu do systemu przekonało. Może by Koledzy bardziej doświadczeni wzięli też i taką opcję pod uwagę. Jeszcze nie tak dawno ja byłem w takiej samej sytuacji i dzięki ogromnej cierpliwości i zaangażowania Kolegów( to mnie jeszcze bardziej do systemu przekonało) z forum zrobiłem malutki kroczek do przodu w temacie. Może teraz też tak będzie. Wyobrażam sobie jak bardzo by mnie zdeprymowało gdybym przeczytał w odpowiedzi na mój post "jak nie umiesz wypalić głupiego ISO" na szczęście nic takiego się nie stało.
Pozdrawiam Jurek
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

Nie chce tutaj broń Boże wprowadzać kłótni ;) Po prostu jeśli na mojej forumowej przygodzie wałkowało się temat instalacji, gdzie były tematy z wypalaniem płyt, czy złym odczytem to człowiek się denerwuje, że trzeba wszystko wykładać na tacy. Przepraszam jeśli moje słowa kogoś zabolały :mrgreen:
kamaz08
Posty: 4
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 17:39

Post autor: kamaz08 »

Umiem wypalać płyty, wypalałem już min. Mandrive, Ubuntu.

Tak to było złe wypalenie, nie wiem dlaczego. Wiem że na tańszej płycie działała.

Dlaczego napęd mi się wyłącza jak zaczyna się instalacja? Musiałem sam wykonać rozruch płyty.

Ostatnie dlaczego zamiast KDE mam GNOM? I jak zamienić?
akro
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2008, 19:28

Post autor: akro »

Moze coś ze sprzetem jest?
A gnome masz pewnie dlatego, że sobie sam zmieniłes.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Musiałem sam wykonać rozruch płyty.
Co przez to rozumiesz?
kamaz08 pisze:Ostatnie dlaczego zamiast KDE mam GNOM?
Debian z dvd domyślnie instaluje się z gnome. O ile dobrze pamiętam, to można to zmienić instalując w trybie expert lub podając jakiś argument przy instalacji.
kamaz08 pisze:I jak zamienić?
Teraz to zwyczajnie doinstalować kde.
kamaz08
Posty: 4
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 17:39

Post autor: kamaz08 »

Sprzęt jest dobry restartuje komputer działa poprawnie, włączam instalator to blokuje mi napęd.

Rozruch płyty, wkładam igłę do tej dziurki jak się zawiesi płyta. Jak lekko wcisnąłem to komputer przypomniał, że ją ma. Jak jeszcze mocniej to wychodzi. Zwykłym przyciskiem nie podziałam, bo mogłem sobie go klikać ile wlezie i nic się nie dzieje.
ODPOWIEDZ