Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
micro
Posty: 12
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 11:35

Post autor: micro »

Czy jest opcja założenia nowego działu o nazwie np. ,,security'', traktującego o bezpieczeństwie systemu (różne polityki bezpieczeństwa), uruchomionych usług, detekcji włamań, itp? Obecnie aby zdobyć takie informacje muszę googlować. Z mojego punktu widzenia o wiele efektywniejszym sposobem jest miejsce, gdzie takie problemy są poruszane, prezentowane są różne polityki bezpieczeństwa, przedstawiane problemy, które mogą być zbieżne z tymi, z którymi sami się borykamy.

Obecnie są tylko 2 interesujące (przynajmniej mnie) działy: software oraz serwer. Dział ,,bezpieczeństwo'' byłby trzecim z racji tego, iż wszystkie serwery w naszej firmie oraz u naszych klientów pracują na Debianie. Tym samym chętnie podzieliłbym się swoimi informacjami, a także skorzystał z doświadczenia innych.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Była rozpatrywana kwestia utworzenie takiego działu. Stanęło na tym, że trudno jest wydzielić ze wspomnianych dwóch działów trzeci ściśle z nimi powiązany. I zostało tak jak jest. Samych tematów dotyczących tylko samego bezpieczeństwa jest bardzo mało i tworzenie z nich nowego.
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

Post autor: JarekMk »

Może by tak w końcu zmiana skryptu? Dajcie spokój jak się nie rozwija człowiek to stoi w miejscu, a to nie jest dobre...
Może by tak http://fluxbb.org/forums/? Prosto, ładnie, schludnie i przejrzyściej.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

JarekMk, Ty znowu swoje. Nie jest to przewidywane w najbliżej znanej mi przyszłości.
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

Post autor: JarekMk »

No ale czemu? Przecież trzeba się rozwijać...
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Problem z zapamiętywaniem logowania na forum.

Post autor: Rafal_F »

Witam.
Nie ma działu o forum, więc piszę tutaj. Od dłuższego czasu (już parę miesięcy) mam problem z opcją "zapamiętaj mnie" którą można zaznaczyć podczas logowania. A mianowicie: nie działa. Po kilkunastu minutach nie odświeżania strony forum jestem wylogowywany i muszę logować się ponownie. Trochę to przeszkadza, ma ktoś jeszcze taki problem?
Dodam, że na innych forach nie mam z tym problemu.
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

Może, by tak akceptować ciasteczka ?

[ Dodano: 2009-08-02, 12:47 ]
Zapomniałem, jest takie forum:
Ogłoszenia Ostatni post: Zmiany w grupach
Sprawy dotyczące forum debian.linux.pl

Czytaj uważnie...
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Rafal_F, jest specjalny temat przeznaczony do zadawania takich pytań, przyklejony w dziale ,,Główne tematy''. Słabo szukałeś.

djdoublev, w tamtym dziale są głównie ogłoszenia i zmiany na forum.
Hardiel
Posty: 84
Rejestracja: 22 lipca 2009, 17:21

Post autor: Hardiel »

Pozwolę sobie tu odpowiedzieć (najwyżej fnmirk, po prostu przenieś do innego działu). Firefox źle przetwarza informację wejściową, jeśli chcesz żeby logowanie z pomocą ciasteczek odbywało się poprawnie, wybierz u góry opcje ,,zaloguj'' i tam wpisz login oraz hasło i je zapamiętaj. Ponowne logowania również wykonuj przez odnośnik ,,Zaloguj''.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

fnmirk, przeglądałem działy, a nie tematy.
djdoublev, ciasteczka mam włączone.
ODPOWIEDZ