Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Post autor: dworakex »

Właśnie aktualizuje mi się sytem, za 40 minutek sciagnie te 450MB ;) Ciekawe czy bede miał na początku jakieś problemy czy nie..
trinh
Posty: 5
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 00:59
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: trinh »

Jeśli masz chrapkę na Picasę i inne programy korzystające z ia32-libs to możesz się przygotować do małych perturbacji bo chyba już od tygodnia zawsze jakiś pakiecik ma niespełnione zależności. Ale wszystko gra i buczy.
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

Dzisiaj była jakaś większa aktualizacja ale wszystko działa i nic się nie zepsuło.
Od 3 dni działa mi znowu wine, a był z nim problem ze względu na pakiety o jakich wspominał przedmówca.

Moja zasada jest taka, na biurko Sid jest najlepszym wyborem, na serwery tylko wersja stabilna. Do firmy na biurko, czy tez firmowego laptopa to już według upodobań.
Awatar użytkownika
gruby
Beginner
Posty: 158
Rejestracja: 03 maja 2009, 03:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gruby »

Na serwer też się nadaje o ile masz go w domy, na serwer dedykowany jak najbardziej wersja stabilna.
No chyba że cię stać i masz taki serwer dedykowany w domu chociaż na nasze realia mało wykonalne mieć łącze 100/100 Mbit w domu, a nie mówiąc już o 1/1 Gbit .
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

Gruby nie twierdzę że się nie nadaje ale twierdzę, że mniej problemów będziesz miał ze stable tym bardziej z dziećmi neostrady bawiącymi się w crackerów wykorzystujących coraz to nowe programy atakujące nasze serwery. Chociażby ostatnio modny loris.

Dla mnie na serwerach priorytetem jest jak najszybsze ukazanie się poprawionego pakietu pod względem bezpieczeństwa a nie jego nowa wersja. Do tego stabilność systemu to podstawa, tu nie może być sytuacji że coś ci przestaje działać bo jakieś zależności są nie spełnione. Często takie sytuacje prowadzą do osłabienia bezpieczeństwa serwera.
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

Post autor: macias »

A ja mam takie pytanko zrobiłem według instrukcji Kaki', aktualizacja do Sida. Wydaję polecenie żeby sprawdzić jaką mam wersję i otrzymuję:

Kod: Zaznacz cały

 /etc/debian_version
lenny/sid
I nie wiem w końcu co posiadam?
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

To coś chyba nie do końca zaktualizowałeś, bo w obecnym Sidzie w tym pliku powinno być:

Kod: Zaznacz cały

$ cat /etc/debian_version
squeeze/sid
Sprawdź jeszcze:

Kod: Zaznacz cały

lsb_release -a
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

I znowu wine nie działa. Czy jest szansa że w ogóle te pakiety i32 staną się używalne jeszcze w tym roku?
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Ja już sobie odpuściłem nawet testowanie i siedzę na całym ia32-libs ze Squeeze. Dobra wiadomość jest taka, że w obecnej postaci raczej nie przerzucą tego wszystkiego do wersji testowej.
bobeq
Posty: 19
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bobeq »

Czy uważacie że do Sida warto dodać repozytoria Siduxa? Ichnie fixy nie będą się gryzły ani nie wpłyną na stabilność?
ODPOWIEDZ