Instalacja fglrx i b

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
petrol
Posty: 18
Rejestracja: 09 października 2008, 07:32
Lokalizacja: z Jamnicy

Instalacja fglrx i błąd podczas ładowania modułu jądra

Post autor: petrol »

Witam.
Od pewnego czasu nie przytrafił mi się jakiś znaczący problem podczas użytkowania Debiana. Co prawda od jakiegoś czasu nie używałem sterowników graficznych (znaczy się używałem tych wolnych). Poradziłem sobie nawet z dźwiękiem. Teraz naszła mnie ochota przejścia na zamknięte sterowniki do kart ATI i tu zaczęły się schody. W zasadzie nawet nie dokładnie tu...
Początkowo wszystko szło wręcz idealnie, bezproblemowa kompilacja modułu, instalacja. W tym momencie kończy się to co było piękne, mianowicie teraz kiedy próbowałem załadować do jądra skompilowany moduł pojawił się pewien ciekawy problem:

Kod: Zaznacz cały

#modprobe fglrx
[fglrx] Maximum main mermory to use for locked dma buffers: 2380 MBytes.
[fglrx:drm_alloc] *ERROR* [driver] Allocating 0 bytes
[fglrx:firegl_init_device_list] *ERROR* Out of mermory when allocating deviceheads
[fglrx:firegl_init_module] *ERROR* firegl_init_devices failed
FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.29-2-amd64/misc/fglrx.ko): Cannot allocate memory 
Jedną z domniemanych przyczyn jest nieobsługiwanie przez fglrx mojej karty co nie jest zbyt prawdopodobne (parę miesięcy temu miałem fglrx).
Kolejną domniemaną przeze mnie przyczyną jest jakieś ustawienie gdzieś czegoś jako złe.

Nie mam pojęcia co zrobić. Polecono mi zainstalować fglrx nie z repozytoriów tylko z paczki ze strony ati.amd.com
Co też się mi nie udaje ponieważ wyrzuca:

Kod: Zaznacz cały

# sh ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run
Created directory fglrx-install.56AsyK
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.593...
==================================================
 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
==================================================

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:x86_64:lib32::none:2.6.29-2-amd64; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.56AsyK
Proszę o pomoc.

Ati radeon X1300
kernel 2.6.29-2 AMD64
Euzebiusz29
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2009, 14:11

Post autor: Euzebiusz29 »

Zainteresuj się tym skryptem do instalacji link Może pomoże. Kiedyś sam z niego korzystałem.
petrol
Posty: 18
Rejestracja: 09 października 2008, 07:32
Lokalizacja: z Jamnicy

Post autor: petrol »

Nie jestem do końca pewien czy pomoże, bo z tego co mi się wydaje wiem jaką mam kartę i jakich sterowników powinienem używać. Zastanawia mnie to jak forum identyfikuje mój system (patrz lewy dolny róg)

PS.
Jak nappisałem przytrafił?
kastagir
Posty: 12
Rejestracja: 03 października 2007, 19:47
Lokalizacja: Mielec

Re: Instalacja fglrx i błąd podczas ładowania modułu jądra

Post autor: kastagir »

petrol pisze: Jedną z domniemanych przyczyn jest nieobsługiwanie przez fglrx mojej karty co nie jest zbyt prawdopodobne (parę miesięcy temu miałem fglrx).
Może jakieś nie te nagłówki masz co trzeba, z jakiegoś starego kernela. Drugą sprawą jest fakt, iż jeśli parę miesięcy temu ci działało to nie znaczy że zadziała teraz. Sterowniki 9.3 owszem obsługują stare karty Ati, ale tylko dla XServera w wersji <= 1.5. W Sidzie są już nowsze paczki XServer 1.6, które nie współpracują z sterownikami Ati 9.3. Nie jestem pewien czy dodatkowy konflikt może powodować nowy kernel 2.6.29.

Ja ze swej strony jako użytkownik starszych kart Ati radzę pozostać przy sterach otwartych.
petrol pisze:Zastanawia mnie to jak forum identyfikuje mój system (patrz lewy dolny róg)
Jeśli chodzi o ikonki w prawym dolnym rogu to wykorzystywany jest nagłówek HTTP o nazwie user agent.
petrol
Posty: 18
Rejestracja: 09 października 2008, 07:32
Lokalizacja: z Jamnicy

Post autor: petrol »

Czyli co powinienem zrobić żeby wszystko działało, zainstalować inne sterowniki, czy raczej pozostać przy otwartych?
Z wolnymi (radeon) mam taki problem, że nie do końca wiem jak skonfigurować dri. czytałem poradnik Kaki jednak nie wiele on pomógł. Najwyraźniej źle się do tego zabieram.

Mam jeszcze takie pytanie czy na wolnych sterownikach można osiągnąć wydajność zbliżoną do fglrx?
Oraz czy mógłby mi ktoś poradzić jak wycisnąć z nich jak najwięcej?
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

W jaki sposób budowałeś moduł dla kernela?
petrol
Posty: 18
Rejestracja: 09 października 2008, 07:32
Lokalizacja: z Jamnicy

Post autor: petrol »

module-assistant'em przez "GUI"

[ Dodano: 2009-06-17, 20:32 ]

Kod: Zaznacz cały

#modprobe fglrx
JAJO:

Kod: Zaznacz cały

[fglrx] Maximum main mermory to use for locked dma buffers: 2380 MBytes.
[fglrx:drm_alloc] *ERROR* [driver] Allocating 0 bytes
[fglrx:firegl_init_device_list] *ERROR* Out of mermory when allocating deviceheads
[fglrx:firegl_init_module] *ERROR* firegl_init_devices failed

Kod: Zaznacz cały

FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.29-2-amd64/misc/fglrx.ko): Cannot allocate memory
[/quote]
ODPOWIEDZ